Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227557 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #600 Dátum: 2014. Július 05. - 13:32:26 »

Van itt a fórumon,jól lövő,nagy disznót elengedő,mégis eredményes, 243-mal vadászó forrókezű fiatal... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #601 Dátum: 2014. Július 05. - 19:39:03 »

Van itt a fórumon,jól lövő,nagy disznót elengedő,mégis eredményes, 243-mal vadászó forrókezű fiatal... Vigyorog

Hálás is vagyok neki, hogy ebbe most nem szólt bele, tudnia kellett, hogy ez teljesen másról szólt, nem a 243-assal vadászók ellen szóltam bármit is.
Igazából, ha van egy fegyver. amit komolyan megbántam eddig, hogy eladtam, az a 243-as Tikkám volt, nyolc év után adtam el, én barom, pedig rókától a dám spíszerig nagyon szép és pontos lövésekkel örvendeztetett meg, és nagyon jó összeállításokat fejlesztettem ki hozzá....
De elcsábultam egy vegyesért... így utólag nagyon nagy kár volt!!! Rííí Nagyon jó kis puska volt.....
 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #602 Dátum: 2014. Július 05. - 20:52:25 »

Hálás is vagyok neki, hogy ebbe most nem szólt bele, tudnia kellett, hogy ez teljesen másról szólt, nem a 243-assal vadászók ellen szóltam bármit is.
Igazából, ha van egy fegyver. amit komolyan megbántam eddig, hogy eladtam, az a 243-as Tikkám volt, nyolc év után adtam el, én barom, pedig rókától a dám spíszerig nagyon szép és pontos lövésekkel örvendeztetett meg, és nagyon jó összeállításokat fejlesztettem ki hozzá....
De elcsábultam egy vegyesért... így utólag nagyon nagy kár volt!!! Rííí Nagyon jó kis puska volt.....
 Emelem
Mi az a vegyes?  Vállat von



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #603 Dátum: 2014. Július 05. - 21:04:15 »

Mi az a vegyes?  Vállat von



 S.Peti

 Ördög   S.Peti
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #604 Dátum: 2014. Július 05. - 21:07:54 »

Mi az a vegyes?  Vállat von



 S.Peti

Bár jobban hangzana az, hogy pálinka, sajnos az az igazság az, hogy egy vegyes... csövűpuska lett belőle. Belőle, meg egy kengyelkulcsos Marlinból, meg még egy valag kiegészítésre szánt aprópénzből...... hogy a fene egye meg az elhamarkodott, kapkodós, régebbi puskavásárlós hangulatomat....
Pedig a 243-as olyan jól kiegészítette a 300-as Tikkát, tök egyformák voltak, fogásra, működésre, sütésre.....simán végigvadásztam volna ezzel a kettővel az elmúlt bő húsz évet....
Meg esetleg még a .458 hajtásra, meg talán a ..... na, hát így kezdődtek a bajok akkor is! Vigyorog
 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #605 Dátum: 2014. Július 05. - 22:38:45 »

Bár jobban hangzana az, hogy pálinka, sajnos az az igazság az, hogy egy vegyes... csövűpuska lett belőle. Belőle, meg egy kengyelkulcsos Marlinból, meg még egy valag kiegészítésre szánt aprópénzből...... hogy a fene egye meg az elhamarkodott, kapkodós, régebbi puskavásárlós hangulatomat....
Pedig a 243-as olyan jól kiegészítette a 300-as Tikkát, tök egyformák voltak, fogásra, működésre, sütésre.....simán végigvadásztam volna ezzel a kettővel az elmúlt bő húsz évet....
Meg esetleg még a .458 hajtásra, meg talán a ..... na, hát így kezdődtek a bajok akkor is! Vigyorog
 Emelem
Mondtam én mindig, hogy a vegyes az csősznek való...  Ördög



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #606 Dátum: 2014. Július 06. - 12:07:59 »

Mondtam én mindig, hogy a vegyes az csősznek való...  Ördög
 S.Peti

Csősznek... ja...  Tasli  Barátilag...   Kacsint

 Emelem monti
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #607 Dátum: 2014. Július 06. - 22:27:04 »

Mi az a vegyes?  Vállat von



 S.Peti
Csak beleszólt...  Röhög  Röhög  Röhög

Én, mint a vegyes csövű puskák fogadatlan prókátora, itt tiltakoznék!  Ördög  Nyihi  Ördög
De most mit csináljak, ha rajongok értük, és nekem kiválóan teljesített elég sokszor... Pont 243-as kaliberben... (Az is igaz, hogy rókánál nagyobb testű állatra egyetlen egyszer kellett csak fognom.)
 Wave  Wave  Wave
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #608 Dátum: 2014. Július 07. - 15:40:41 »


Én, mint a vegyes csövű puskák fogadatlan prókátora, itt tiltakoznék!  Ördög  Nyihi  Ördög
De most mit csináljak, ha rajongok értük, és nekem kiválóan teljesített elég sokszor... Pont 243-as kaliberben...

Csatlakozom godena fórumtárshoz! Igen
 Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #609 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 19:16:40 »

Üdv!

Lehet,hogy valakit érint!
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/rws-loszer-visszahivas

 Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #610 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 12:10:38 »


Egy bizonyíték arra,hogy nem a fegyver rendszere teszi a vadászt gavallérrá.
Lehet mohó az ember akkor is,ha egyébként egy gavallérgolyóst szorongat,és  akkor is lehet visszafogottabb,ha automata fegyver van éppen nála (tudom egyenlőre tiltott).
Többen leírták,hogy nem a fegyver rendszere teszi az embert etikussá,illetve lehet valaki esetenként nagy hirtelen kapzsi anélkül is,hogy automata fegyverrel vadászna.
Az ember gyarló,kapzsi,és bizony van,hogy nem bír magával,főleg igaz ez a fiatal,hirtelen nagy lehetőséghez jutott,vagy juttatott nimródokra,de persze sokan nem növik ki ezt öreg korukra sem.

Megosztok egy történetet,ami az én történetem:

Őzbakot szerettem volna lőni ,kevésbé fizetőset,inkább kisebb ,gyengébb képességű bakot.
Hivatásos vadászunk tanácsára felkerestem a céljaimnak legjobban megfelelő erdő-,tarlórészt.
Amikor a lest elértem,láttam egy őzet kb. 130 méterre a lestől.
Felkapaszkodtam a lesre,majd spektívvel megnéztem,miféle szerzet őkelme.
A spektívben tökéletesen láttam,hogy bizony nekem való jószággal hozott össze a sors.
A kis suhli billenőcsövűbe egy lőszert csúsztattam,és megcéloztam.
Mivel a gyaloglástól kicsit szaporább volt a pulzusom,ezért nem tudtam tökéletesen megnyugtatni a szálkeresztet az őz lapockáján.
Gondoltam gyerek még az idő,várok,és majd ha még itt lesz ,akkor 10 perc múlva megpróbálom elejteni.Közben lassan távolodott.
Amikor úgy éreztem megpróbálom,akkor pedig lefeküdt. Vigyorog
Vártam,had pihenjen,majd elunja,és felkel.
Mikor úgy éreztem,hogy a lővilág egy fél óra,háromnegyed óra múlva megszűnik,úgy döntöttem megpróbálom felkelteni.
A fasor szélén egy suta lépegetett,tőle kb. 100 méterre.
A sutára ráhívtam gidahanggal,és az elfutott az őzemtől úgy kb. 70-80 méterre úgy ,hogy az fel sem eszmélt rá,nem érdekelte a fajtársának nagy riadalma.
A suta bejött a les alá,és mikor nem találta a gidát,elporoszkált visszafelé,ahonnan jött.
Mikor közelebb ért a fekvő kicsi bakhoz,újra ráhívtam,amire nem reagált,de ekkor a hátam mögül zörgést hallottam.
Csendben várakoztam,és meglepetésemre egy bak szaladt ki a tarlóra,majdnem elvitte a leslétrát.
Megnéztem ,és úgy tűnt,hogy egy unikornis bak van előttem.
Kb. 50-60 méterről rálőttem,azonnal összeesett.
Kifújom magam,és látom,hogy a kisebbik bak feláll,és nézeget,majd megnyugszik,és legelni kezd,tőlem úgy 150 méterre.
Felkapcsolom a kis Leupoldon a pirospontot,és az enyhén srégen álló bakra lövök,őzem pedig azonnal tűzbe rogyik.Ennyit ugye arról,hogy elég lehetne egy nap egy trófeás vad,és ki a gavallér....
Összepakolok,közben besötétedik.Képeket csak lámpával,és mobiltelefonnal tudtam készíteni.
Kaliber .243 win
Lőszer : Hirtenberger Nosler Partiton









Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #611 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 12:20:18 »


.Ennyit ugye arról,hogy elég lehetne egy nap egy trófeás vad,és ki a gavallér....
Összepakolok,közben besötétedik.Képeket csak lámpával,és mobiltelefonnal tudtam készíteni.
Kaliber .243 win
Lőszer : Hirtenberger Nosler Partiton


 Igen     Nyálcsorog    Jelentkezzen az aki nem így cselekedett volna ! Hozza ide az ellenőrzőkönyvét !     NoNo            Ördög








Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #612 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 12:42:57 »

Jelentkezzen az aki nem így cselekedett volna...
Ismerek olyant, aki meglőtte volna még a sutát is, aztán a legkisebb testűt leadja, a könyvbe pedig beír egy bakot + 2 hibázást Stoel Rííí

Kedves Lacika!
Ebben a történetben az égadta egy világon semmi szégyelni való nincsen Igen
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #613 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 13:25:07 »

Ismerek olyant, aki meglőtte volna még a sutát is, aztán a legkisebb testűt leadja, a könyvbe pedig beír egy bakot + 2 hibázást Stoel Rííí

Kedves Lacika!
Ebben a történetben az égadta egy világon semmi szégyelni való nincsen Igen
 Emelem

Szia !
Idős vadászismerősöm  mesélte egyszer nekem,hogy utcabélijét elhívta őz tarvad vadászatra,és felpakolta egy lesre ,majd magára hagyta.(Az utcabéli nem volt területes tag sehol,kevés lehetőséghez jutott,vére munkált benne nagyon,nem az az illedelmes ,szolid fajta)
Másik lesről hallgatta ,hogy a "kolléga ÚR"(hogy Hofit idézzem,bár biztos nem lesz pontos:"egyszer egy primadonna azt mondta Csortosnak ,hogy kolléga Úr,Csortos pedig kikérte magának:"kolléga???,kolléga???, mióta vagyok én kurva) hogyan ossza az őzeket.
Mikor ment felvenni jóskapistát (így csupa kisbetűvel),akkor konstatálta,hogy 5 db. őz van kinyújtóztatva  ,majdhogynem gúlába rakva,ivarokról ne beszéljünk,és a kolléga ÖRÖMMEL újságolta ,hogy még van kettő,csak nem találja ,de VAN ÁM VÉR.Akkora rudlik jöttek,volt amelyik vagy 300 méterre volt,de miután rájuk lőtt,feléje futottak.
Mikor hallottam,hittem is meg nem is,mert nagy dumás az öreg.
Mikor viszont közelebbről is megismertem az illetőt,már tudtam,hogy az öreg minden szava igaz.Nekem sem volt többé szimpatikus, nem az öreg elmondása alapján ítéltem el,nekem is volt vele más okból tapasztalatom.
Közösen ismertük a embert,de ezek szerint  igazán csak az öreg .
Az  öregember annyira szégyellte magát helyette is,hogy akkor beszélt róla,amikor már nem vadászott ott azon a helyen,ill. már sehol.
Persze az őzeket eltüntették,és a nagy lövöldözésre,vérre való tekintettel párat bevallottak a hétből.
Azóta utálja öregember jóskapistát,és azóta nem veszem fel jóskapistának én sem a telefont.
Elhívnak valakit egy őz tarvad vadászatra,megkérik,hogy lehetőség szerint suta gidát ejtsen (gondolom egyet),erre benépesíti a csomagtartót mindennemű jószággal. Csömör.

Bizony ilyen jóskapista lehet több is.
Ha magára ismer jóskapista ,az nem a véletlen műve.



Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #614 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 14:04:06 »

Szia !
Idős vadászismerősöm  mesélte egyszer nekem,hogy utcabélijét elhívta őz tarvad vadászatra,és felpakolta egy lesre ,majd magára hagyta.(Az utcabéli nem volt területes tag sehol,kevés lehetőséghez jutott,vére munkált benne nagyon,nem az az illedelmes ,szolid fajta)
Másik lesről hallgatta ,hogy a "kolléga ÚR"(hogy Hofit idézzem,bár biztos nem lesz pontos:"egyszer egy primadonna azt mondta Csortosnak ,hogy kolléga Úr,Csortos pedig kikérte magának:"kolléga???,kolléga???, mióta vagyok én kurva) hogyan ossza az őzeket.
Mikor ment felvenni jóskapistát (így csupa kisbetűvel),akkor konstatálta,hogy 5 db. őz van kinyújtóztatva  ,majdhogynem gúlába rakva,ivarokról ne beszéljünk,és a kolléga ÖRÖMMEL újságolta ,hogy még van kettő,csak nem találja ,de VAN ÁM VÉR.Akkora rudlik jöttek,volt amelyik vagy 300 méterre volt,de miután rájuk lőtt,feléje futottak.
Mikor hallottam,hittem is meg nem is,mert nagy dumás az öreg.
Mikor viszont közelebbről is megismertem az illetőt,már tudtam,hogy az öreg minden szava igaz.Nekem sem volt többé szimpatikus, nem az öreg elmondása alapján ítéltem el,nekem is volt vele más okból tapasztalatom.
Közösen ismertük a embert,de ezek szerint  igazán csak az öreg .
Az  öregember annyira szégyellte magát helyette is,hogy akkor beszélt róla,amikor már nem vadászott ott azon a helyen,ill. már sehol.
Persze az őzeket eltüntették,és a nagy lövöldözésre,vérre való tekintettel párat bevallottak a hétből.
Azóta utálja öregember jóskapistát,és azóta nem veszem fel jóskapistának én sem a telefont.
Elhívnak valakit egy őz tarvad vadászatra,megkérik,hogy lehetőség szerint suta gidát ejtsen (gondolom egyet),erre benépesíti a csomagtartót mindennemű jószággal. Csömör.

Bizony ilyen jóskapista lehet több is.
Ha magára ismer jóskapista ,az nem a véletlen műve.






Na és néhány "nagynevű" állami és politikai vezetőről egyéb GAZdag emberről hány ilyen történetet tudnának mesélni !     Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: