Oldalak: 1 ... 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 [712] 713 714 715   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Meglesett pillanatok  (Megtekintve 797662 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #10665 Dátum: 2022. Május 30. - 09:24:31 »

 Igen

Nem kicsit "irigyellek"  Kacsint Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10666 Dátum: 2022. Május 30. - 09:49:19 »

Igen

Nem kicsit "irigyellek"  Kacsint Emelem

Szervusz!

Ez most teljesen veletlen volt.

Van egy hegy, ahol nagyon sok koszali kecske van, es oda is fel akarok menni fotozni par het mulva, de ez most egy veletlen talalkozas volt. Itt elsosorban a mormota a fo musorszam, de fotoztam mar zerget is ezen a helyen. Koszali kecsket viszont meg soha nem lattam. Ha mar talalkoztunk, akkor kihasznaltam az alkalmat. Sajnos csak a kis tele volt velem (70-200mm) mert mormotara "keszultem", de talan igy is elfogadhatoak a kepet.

Kemeny egesz napos tura volt, tuzo nappal, 650m szintkulonbseggel felfele es 650m szintkulonbseggel lefele. Igy, par honap mulva 65 evesen, megereztem a tura vegere a ket nagy gep (Nikon D800 es Nikon D850) sulyat a hatamon.

A mormotas kepeken meg dolgozom, de itt van par izelitonek:






Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #10667 Dátum: 2022. Május 30. - 10:02:51 »

A hetvegen megint sikerult felmenni a hegyekbe. Mormotat szerettem volna fotozni, de lattam zerget es koszali kecske bakot is. A mormotas kepeken meg dolgozom.
Nagyon jó képek! Masszív jószágok azért ezek a kecskék. Mondjuk kell is a matéria ott télen. Ez hány éves bak, 3-4?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10668 Dátum: 2022. Május 30. - 10:32:06 »

Nagyon jó képek! Masszív jószágok azért ezek a kecskék. Mondjuk kell is a matéria ott télen. Ez hány éves bak, 3-4?

Szervusz!

Szerintem 8-9 eves lehetett a koszali kecske bak. Egyebkent nagyon jo husban volt.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10669 Dátum: 2022. Május 30. - 10:37:46 »

Nagyon jó képek! Masszív jószágok azért ezek a kecskék. Mondjuk kell is a matéria ott télen. Ez hány éves bak, 3-4?

Szervusz!

Egy negy eves koszali kecske igy nez ki:



 Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10670 Dátum: 2022. Május 30. - 10:51:24 »

Nagyon jó képek! Masszív jószágok azért ezek a kecskék. Mondjuk kell is a matéria ott télen. Ez hány éves bak, 3-4?

Szervusz!

Talaltam egy jobb abrat is az koszali kecske kor meghatarozasahoz.



ANS = evek franciaul
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #10671 Dátum: 2022. Május 30. - 12:58:46 »

Szervusz!

Talaltam egy jobb abrat is az koszali kecske kor meghatarozasahoz.



ANS = evek franciaul

Köszi! Azt gondolná az ember, hogy gyorsabban növekszik, mint mondjuk a muflon. Akkor - gondolom a lőhető ( golyóérett) bak az 15+.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #10672 Dátum: 2022. Május 30. - 13:00:28 »

Köszi! Azt gondolná az ember, hogy gyorsabban növekszik, mint mondjuk a muflon. Akkor - gondolom a lőhető ( golyóérett) bak az 15+.
Nem mintha lenne erre 30 ezer euróm, hogy 5 év múlva sorra kerüljek… Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10673 Dátum: 2022. Május 30. - 14:23:20 »

Nem mintha lenne erre 30 ezer euróm, hogy 5 év múlva sorra kerüljek… Ördög Ördög

En ugy tudom, hogy ebben a kantonban csak a 10 evnel idosebb koszali kecsket lehet teritekre hozni.

2019 novemberében a svájci TV egy részletes riportot közölt a Valais kantonban folytatott kőszáli kecske vadászatról. Lásd: https://www.rts.ch/info/regions/valais/10824511-safaris-de-chasse-en-valais-20000-francs-pour-le-tir-dun-bouquetin.html. Több videót is bemutatott a riport, ahol valóban elég furcsa körülmények között vadásztak. Például az egyik esetben 10 perces séta után a falu fölött kevesebb, mint 50 méterről meglövették a nagy kőszáli kecskebakot. Egy másik esetben a vadászat után csak az öreg kőszáli bak fejét vágták le, és a húst a helyszínen hagyták megromlani. Ezek a felvételek felháborították a Valais kanton lakosait és kezdeményezték a vadászati törvény módosítását. A petíciót a kanton 340’000 lakosából több mint 73’000 írták alá. A kezdeményezés következtében 2021-től módosul a Valais kantonban a kőszáli kecske vadászata és csak helyi lakos vagy Valais kantoni vadászati engedéllyel rendelkező személy vadászhat kőszáli kecskére. Megjegyzés: A Valais kantoni vadászati engedélyt, svájci állampolgárok is csak egy két éves tanfolyam elvégzése után kaphatják meg.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10674 Dátum: 2022. Május 31. - 09:20:35 »

Tovabb dolgozom a mormotas kepeken. Itt van par uj kep.





Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #10675 Dátum: 2022. Május 31. - 09:47:43 »

 Meglepődött Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10676 Dátum: 2022. Június 01. - 09:19:54 »

A mormota alapvetoen kivancsi allat. Ha csendben maradok es varok, akkor elobb vagy utobb kinez a mormota varbol. Persze nem szabad hangoskodni, hirtelen mozdulatot tenni.





Azert a mormota tud durva is lenni. Eleg gyakran verekszik. Lattam olyan mormotat, amelyiknek egy tobb centis harapas volt a szeme alatt. A mormota fogai nagyon erosek, azzal azert kemenyen tud harapni (ha akar).





 S.Peti
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #10677 Dátum: 2022. Június 01. - 13:40:06 »

 Igen
Ahogy Sakac is nyilatkozott, nem kicsit irigyellek!
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10678 Dátum: 2022. Június 01. - 15:12:05 »

Igen
Ahogy Sakac is nyilatkozott, nem kicsit irigyellek!
 Emelem

Szervusz!

Meg kell hogy mondjam oszinten, szakmailag nem olyan nagy dolog ez az alpesi fenykepezes. Az viszont evekbe telt, mire megtalaltam azokat a helyeket/hegyeket ahol nincs jelentos vadaszati nyomas es a zergek/koszali kecskek/mormotak bevarnak annyira, hogy akar kis televel (70-200mm) is fenykepezni tudjak. Peldaul Franciaorszagban mar nagyon regen TILOS a koszali kecske vadaszat. A kecskek ennek megfeleloen nem ragadozot latnak az emberben. Sajnos a farkas is megtalalta ezeket a helyeket es most kemeny vamot vesz az elszaporodott koszali kecskekbol.

Van ahova felvonoval tudok felmenni es fenykepezni, es van ahol "magad uram ha nincs szolgad", es lentrol akar 1000 meteres szintkulonbseggel is magamnak kell felvinni mindent a hegyre es vissza. Ha olyan a terep, akkor az ereszkedes neha nehezebb mint felkapaszkodni a sziklakra. Bizony sok turat vegig csinaltam, mire felterkepeztem a szoba joheto hegyeket es megtalaltam a fotozhato zergeket, mormotakat, koszali kecskeket.

Nyaron az esti fotozast szeretem, mert akkor a surolo feny nagyon szep kontrasztot csinal. Ez viszont azzal jar, hogy mire lejovok az 1000 meterrel alacsonyabban talalhato parkoloba, addigra a volgyben mar sotet van, es fejlampaval kell ereszkedni.

A legtobb turista keso delutanra mar lemegy a hegyrol. Kerdeztek is tolem, hogy nem felek a sotet erdoben? Mondtam nekik, hogy itt nincs medve, igy errefele en vagyok a legnagyobb ragadozo... Vigyorog

 Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10679 Dátum: 2022. Június 02. - 10:48:47 »

Felteszem az utolso par kepet a mormotas sorozatbol.

Most eloszor figyeltem meg, hogy a mormota mint egy vaddiszno tur az orraval. Azt eddig is tudtam, hogy nagy kormei vannak es a mormota varat azzal assa ki, de turni eddig soha nem lattam.







A mormotak nagyon figyelnek arra, hogy se a roka se a koszali sas ne tudja megvamolni a csaladot. Ha valami gyanusat eszlelnek, akkor tobb percig is mozdulatlanul figyelnek, es ha latnak valamit, akkor eles kialtassal ertesitik a tobbi mormotat is. Ilyenkor mindenki rohan a mormota varba.







Vege!  Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 [712] 713 714 715   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: