Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hogy néz ki az álomfegyverem?  (Megtekintve 123503 alkalommal)
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #600 Dátum: 2014. December 09. - 01:02:33 »

Természetesen ennyit nem fogok szerelékre áldozni, de maga az elv elgondolkodtat.
Az viszont már eldöntött tény, hogy ez a puska céltávcsövet fog kapni
Üdv!

http://www.grafs.com/retail/catalog/product/productId/17804

Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #601 Dátum: 2015. Március 07. - 12:36:06 »

Az imént volt a kezemben egy első hallásra érdekes összeállítás. Leírva fura, kézbe véve elég megnyerő, igazi "bogár-eledel"
Blaser K95 Baroness oktogonális cső, 8-as körüli fa, szarvasbikás jelenek az hosszú oldallemezen, sötét titániumos színben. Kaliberre 257 Wby. Mag.
Kukkernek a S&B PM II. csúcsmodellje...
Első reakcióm: "aztaqrva!!!   Csodalk "
Kéne na...  Kacsint  Kacsint  Kacsint
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #602 Dátum: 2015. Március 07. - 16:44:37 »

Érdekes egy kaliber ez a 257es.Használják a környezetemben is,bár én személy szerint a kissé vastagabb golyósok híve vagyok,nem tudok rosszat mondani rá.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #603 Dátum: 2015. Március 09. - 00:43:46 »

Érdekes egy kaliber ez a 257es.Használják a környezetemben is,bár én személy szerint a kissé vastagabb golyósok híve vagyok,nem tudok rosszat mondani rá.

Nagyon jo kaliber,sokan szeretik es haszasznaljak is! Habar nem tull csokimelo az arvam.
 Viszont sokaknal felreertest okoz a metric es a col kozotti meretezese.
A .257 boletnak ugyanis metrikus a meretezese 6.53 mm. Az europai szabvany a cso meretezesere viszon .250 inch es ez csinal a .257 Watherbi Magnum 6.35 mm-jebol 6.5 mm caliberu loszert Stoel
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #604 Dátum: 2015. Március 13. - 21:00:02 »

Az imént volt a kezemben egy első hallásra érdekes összeállítás. Leírva fura, kézbe véve elég megnyerő, igazi "bogár-eledel"
Blaser K95 Baroness oktogonális cső, 8-as körüli fa, szarvasbikás jelenek az hosszú oldallemezen, sötét titániumos színben. Kaliberre 257 Wby. Mag.
Kukkernek a S&B PM II. csúcsmodellje...
Első reakcióm: "aztaqrva!!!   Csodalk "
Kéne na...  Kacsint  Kacsint  Kacsint

Én nagyon szerettem, csak akkor nem, amikor ki kellett fizetni a lőszert! Egy doboz árából most veszek a 308-ashoz 2 doboz Hornadyt és még marad 2.000.-Ft-om.  Vigyorog
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #605 Dátum: 2015. Március 13. - 21:16:44 »

Blaser K95 Baroness oktogonális cső, 8-as körüli fa, szarvasbikás jelenek az hosszú oldallemezen, sötét titániumos színben. Kaliberre 257 Wby. Mag.
Kukkernek a S&B PM II. csúcsmodellje...

Hááát, egy K95 épp valamelyik nap volt a kezemben, de épp ezért nehezen tudom elhinni, hogy küllemre harmonizálna (nekem) a kimondottan kecses, már-már törékeny küllemű K95-re ráültetve a nagy kolbásztöltő PMII-es... Dehát kinek a pap,... Fejvakarás
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #606 Dátum: 2015. Március 13. - 21:57:22 »


Blaser K95 Baroness oktogonális cső, 8-as körüli fa, szarvasbikás jelenek az hosszú oldallemezen, sötét titániumos színben. Kaliberre 257 Wby. Mag.



Igazan nem vagyok ellene semi karvingnak, sot meg maradinak sem mondanam magma, vagy hogy izlesficamom lenne, de, kell az a szarvasbikás jelenek az oldalara?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #607 Dátum: 2015. Március 16. - 12:41:32 »

Az imént volt a kezemben egy első hallásra érdekes összeállítás. Leírva fura, kézbe véve elég megnyerő, igazi "bogár-eledel"
Blaser K95 Baroness oktogonális cső, 8-as körüli fa, szarvasbikás jelenek az hosszú oldallemezen, sötét titániumos színben. Kaliberre 257 Wby. Mag.
Kukkernek a S&B PM II. csúcsmodellje...
Első reakcióm: "aztaqrva!!!   Csodalk "
Kéne na...  Kacsint  Kacsint  Kacsint
Ezen nincsen oldallemez, viszont Custom 4-es vésés. Talán a fa sem rossz és a kukkerrel sem lehet baj... Ördög Ördög Ördög  ui. a szarvasok a másik oldalon vannak... Röhög






Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #608 Dátum: 2015. Március 16. - 13:39:19 »

Ha lehet ilyet puskára mondani, ez még mindig gyönyörű.  :Mosolyog   Piál
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #609 Dátum: 2015. Március 17. - 10:42:42 »

Azt a kutya meg a macska...   Csodalk
Ha már bergstutzen, nem duzzognék nagyon, ha egy ilyennel megdobnának...
http://www.egun.de/market/item.php?id=5381457
 Nyálcsorog
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #610 Dátum: 2015. Március 18. - 03:59:21 »

Nekem ennyi egy vadaszfegyver.....nem is kell alom legyen.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #611 Dátum: 2015. Március 19. - 11:59:03 »

Azt a kutya meg a macska...   Csodalk
Ha már bergstutzen, nem duzzognék nagyon, ha egy ilyennel megdobnának...
http://www.egun.de/market/item.php?id=5381457
 Nyálcsorog

Szép fegyver. Eszembe jutott róla szegény nagybátyám.A nyolcvanas években két sörétese volt,egy 16-os Merkel és egy 12-es Izs bock. Ha a bock-al indult,akkor szinte mindig beleesett a 16-os patron,ha meg a Merkellel,akkor nem ment bele a 12-es. Mindig összekeverte a lőszert. Aztán vett egy dióverőt.Akkoriban a lőszert,a puskát és a zárdugattyút külön külön kellett tárolni. Hát ritkán jött neki össze,hogy mindhárom egyszerre legyen nála.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
kila
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #612 Dátum: 2015. Március 19. - 19:30:59 »

Szerintem az álomfegyver az amit éppen nem birtokolsz! Gyűjtögetsz, kuporgatsz, megszerzed, majd bekerül a szekrénybe. Még simogatod egy darabig azután lősz egy büdös nagy mellét vele és oda a varázs. És kezdődik minden előröl. A hülyebogár újra el kezd döngicsélni. Tudom, mert én is pont ilyen vagyok. 16 év alatt 11 íj. Szegény ZKK 600-ból pedig nem lőttem el vadászaton egy doboz lőszert sem, még is lapátra került bizonyítás nélkül. Az új meg még nem látta a szabad levegőt csak lőtéren, de remélem hamarosan bizonyíthat
Naplózva

az igazság odaát van!?!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #613 Dátum: 2015. Március 20. - 10:11:59 »

Szerintem az álomfegyver az amit éppen nem birtokolsz! Gyűjtögetsz, kuporgatsz, megszerzed, majd bekerül a szekrénybe. Még simogatod egy darabig azután lősz egy büdös nagy mellét vele és oda a varázs. És kezdődik minden előröl. A hülyebogár újra el kezd döngicsélni. Tudom, mert én is pont ilyen vagyok. 16 év alatt 11 íj. Szegény ZKK 600-ból pedig nem lőttem el vadászaton egy doboz lőszert sem, még is lapátra került bizonyítás nélkül. Az új meg még nem látta a szabad levegőt csak lőtéren, de remélem hamarosan bizonyíthat

A minap láttam egy hirdetést, cz557 30-06os kaliberben. Zsír új, egy lövés nem ment ki belőle, de már "kaliberváltás miatt" eladó  Röhög Na ez szerencsétlen tényleg nem bizonyíthatott (sokat).
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #614 Dátum: 2015. április 07. - 00:58:15 »

Azt a kutya meg a macska...   Csodalk
Ha már bergstutzen, nem duzzognék nagyon, ha egy ilyennel megdobnának...
http://www.egun.de/market/item.php?id=5381457
 Nyálcsorog
Hát nem tudom. Elég érdekes kaliberpárosítás. A klasszikus Bergstutzent éppen arra találták ki, hogy két peremes töltényhez építsenek sokoldalúan alkalmazható megoldást. Jellemzően ( a nevében is bennevan) hegyi vadászatra. Ez jellemzően azt jelentette, hogy szükség volt egy nagyvadra való tradícionalis töltényre mondjuk egy 6,5x57R, 7x65R, 8x57JRS, 9,3x74R és egy kisebb töltényre egyéb vadra .22 Winmag, .22Hornet, 5,6x50RMagnum. Szerintem ezek a Bergstutzen kaliberek. Természetesen ezen felül a legkülünbözőbb megoldások léteznek peremes formában.
Viszont egy Bergstutzenbe egy hornyos töltényt aplikálni nem való.
Természetesen ez magánvélemény.... Üssetek.... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: