Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 204704 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #525 Dátum: 2010. Július 16. - 13:28:42 »

Ha egy műsorban törvénysértő tartalom jelenik meg, vagy bemutatnak egy elkövetett törvénysértést, akkor azt nem lehet valamilyen módon felgöngyölíteni? Dehogynem.

Nyilván először is valakinek bejelentést kell tenni, utána indulhat bármilyen vizsgálat, vagy eljárás. Gondolom a média hatóság és az illetékes szakhatóság is foglalkozna a dologgal.

Persze a csatornánál simán mondhatják, hogy az adott műsor olyan országban készült, ahol ez nem tilos...  Vállat von
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #526 Dátum: 2010. Július 16. - 16:11:24 »

Ez látod jó kérdés.
Én tényleg nem tudom ki kérhetné számon rajtuk?!(Az adott műsorról beszélek.)
ORTT? Vadászati szakhatóságok?..... Vállat von Vállat von

A "terelés", mint vadászat na az más kérdés Igen Emelem.

Magát a csatornát nehéz számonkéretni, szerintem, ez csak az adott csatorna igénytelenségét, nemtörődömségét jellemzi, hamár horgász-vadász adóként reklámozza magát, akkor vehetné arra a fáradságot, hogy vagy alkalmaz egy hozzáértőt, aki a baromságokat kiszűri vagy még adásba kerülés elött megnézeti valaki olyannal, aki ért is hozzá, ebben elméletileg a Kamara és a Védegylet is partner lehetne. Persze ez megint csak az én véleményem.  Vállat von

A második része az teljes egyetértés.  Igen
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #527 Dátum: 2010. Július 16. - 16:30:40 »

Nem régen az egyik horgász-vadász tvcsatornán láttam egy hazai készítésű filmet, mely vaddisznó terelővadászatról szólt. Érdekes kérdések vetődtek fel bennem a műsor alatt. Ha terelő vadászat, akkor mit kerestek kutyák a hajtósorban? Miért mutatja a kamera az "ezerrel" szaladó szarvasokra leadott lövéseket? Egy ilyen médiumnál nincs olyan ember, aki figyel arra, hogy a levetítésre kerülő filmekben csak olyan jelenetek szerepeljenek, amelyek nem sértik a vadászat írott és iratlan szabályait?  Vállat von

(A Fishing & Huntingról van szó?
Arról már beszélgettünk itt, a 357. hsz. környékétől.)

Tulajdonképpen mit sérelmezel? A dilettáns tálalást, vagy az elítélendő (de sajnos létező) hazai és külföldi gyakorlatot?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #528 Dátum: 2010. Július 16. - 16:36:49 »

(A Fishing & Huntingról van szó?
Arról már beszélgettünk itt, a 357. hsz. környékétől.)

Tulajdonképpen mit sérelmezel? A dilettáns tálalást, vagy az elítélendő (de sajnos létező) hazai és külföldi gyakorlatot?

Nem, a másikról, PVTV.

Konkrétan ezt sérelmezem:
"Egy ilyen médiumnál nincs olyan ember, aki figyel arra, hogy a levetítésre kerülő filmekben csak olyan jelenetek szerepeljenek, amelyek nem sértik a vadászat írott és iratlan szabályait?"
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #529 Dátum: 2010. Július 16. - 16:56:56 »

Nem, a másikról, PVTV.

Konkrétan ezt sérelmezem:
"Egy ilyen médiumnál nincs olyan ember, aki figyel arra, hogy a levetítésre kerülő filmekben csak olyan jelenetek szerepeljenek, amelyek nem sértik a vadászat írott és iratlan szabályait?"

Szerintem nincs, de nem is kell feltétlenül, hogy legyen.
Ha én filmes vagyok, és a vályogvetésről készítek filmet, nem kell értenem máshoz, csak a filmezéshez. Hogy szakszerűen megörökítsem, mit, hogyan csinálnak a szakavatott vályogvetők.
Az más kérdés, hogy ha én importálok egy ilyen filmet, vajon milyen szinkront adok hozzá, ahhoz már érteni kell a területhez is, máskülönben félrevezető lesz, és esetleg indokolatlanul is ellenszenvet kelthet a nézőben a bemutatott tevékenység iránt.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #530 Dátum: 2010. Július 16. - 17:22:48 »

Szerintem nincs, de nem is kell feltétlenül, hogy legyen.
Ha én filmes vagyok, és a vályogvetésről készítek filmet, nem kell értenem máshoz, csak a filmezéshez. Hogy szakszerűen megörökítsem, mit, hogyan csinálnak a szakavatott vályogvetők.
Az más kérdés, hogy ha én importálok egy ilyen filmet, vajon milyen szinkront adok hozzá, ahhoz már érteni kell a területhez is, máskülönben félrevezető lesz, és esetleg indokolatlanul is ellenszenvet kelthet a nézőben a bemutatott tevékenység iránt.

Hazai gyártású film, nem kell hozzá szinkron. Azonban akkor is azon a véleményen vagyok, hogy ha megfelelően igényes a csatorna, akkor még adásba kerülés elött "megnézeti", hogy adásba csak korrekt film (jelen esetben nem sérti a vadászat írott és iratlan szabályait) kerülhessen. Vagy túlzóak az elvárásaim?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #531 Dátum: 2010. Július 16. - 17:39:35 »

Ha a vadászat "írott szabályait" sérti, akkor az magyarul törvénysértés, nem?

A csatorna jogszabályba ütköző tevékenységet vesz fel, és tesz közzé. Mindegy hogy ért-e a vadászathoz.
A törvény nem-ismerete mentesít a felelősségrevonás alól?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #532 Dátum: 2010. Július 16. - 17:51:38 »

Nálunk F&H van, de kb. fél éve nem nézem.
Tipikus magyar valóság, hozzunk olyan csatornát, amivel egy szegmenset majd jól leveszünk a lábáról.
Ennyi és kuss, szakértő, "lektor"...na arra nincs pénz, mert hová lesz a haszon. Türelmetlenül

Én azt gondolom, hogy ezek a csatornák "réteg" csatornák, ahol illene nem baromságokat szinkronizálni, vagy barom szinkronokat műsorba engedni.
Dehát ebben az országban az igényes televíziózás mint tudjuk nem divat.

Jani!

Aki akkora ökör, hogy nyilvánvaló tv. sértést vesz fel és ezt még közzé is teszi, az meg is érdemli a felelősségre vonást.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #533 Dátum: 2010. Július 16. - 18:57:36 »

Hazai gyártású film, nem kell hozzá szinkron. Azonban akkor is azon a véleményen vagyok, hogy ha megfelelően igényes a csatorna, akkor még adásba kerülés elött "megnézeti", hogy adásba csak korrekt film (jelen esetben nem sérti a vadászat írott és iratlan szabályait) kerülhessen. Vagy túlzóak az elvárásaim?

Pati, ha a film a valóságot tükrözi, akkor korrekt, mint film. (Ha nem, mert mondjuk egy nyúlhajtás képeit vegyíti vágással nagyvad vadászat képeibe, akkor inkorrekt.) Ha én lefotózom a zsebtolvajokat munka közben, és ezt közzé teszem, akkor sem velem van a baj, hanem a zsebtolvajokkal.
Az már más kérdés, hogy ezt a "Budapesti esték", vagy a "Kékfény" c. műsorba szánom.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #534 Dátum: 2010. Július 16. - 19:03:48 »

Az már más kérdés, hogy ezt a "Budapesti esték", vagy a "Kékfény" c. műsorba szánom.

Ez a lényeg, ha vadászatról vadászoknak szóló filmet szeretnél készíteni (amit egyébként bárki más is megnézhet), akkor véleményem szerint a "vadászat írott és iratlan szabályai" szerint készüljön a film. Ha jól tudom, akkor itt a fórumon is van szelekció (moderálás), és hát remélem önkontrol (önmoderálás) is.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #535 Dátum: 2010. Július 16. - 19:09:56 »

Ez a lényeg, ha vadászatról vadászoknak szóló filmet

Helyesen:
Ez a lényeg, ha vadászati módokról vadászoknak szóló filmet

Bocsi, a visszaolvasás hiánya.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #536 Dátum: 2010. Július 16. - 19:15:39 »

a "vadászat írott és iratlan szabályai" szerint készüljön a film.

...de nem a fimmel van a baj! Mosolyog Hanem azzal, amiről a film készül. Etikus vadászatról nehéz volna etikátlan filmet készíteni.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #537 Dátum: 2010. Július 16. - 19:18:22 »

...de nem a fimmel van a baj! Mosolyog Hanem azzal, amiről a film készül. Etikus vadászatról nehéz volna etikátlan filmet készíteni.

Ez így igaz, bár a technika mai állása szerint...
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #538 Dátum: 2010. Július 16. - 19:26:29 »

...de nem a fimmel van a baj! Mosolyog Hanem azzal, amiről a film készül. Etikus vadászatról nehéz volna etikátlan filmet készíteni.

Komolyra fordítva a szót (írást). Attól függ, minek szánták a filmet. Ha annak, ami nekem lejött, azaz a vadászati módok bemutatásának egyik filmje, akkor a filmmel is baj van (gondoljunk pl a kezdő vadászokra, akik még "nem romlottak el"), mert etikátlan vadászatról is lehet etikus filmet készíteni.
És újra itt az alapkérdés, milyen is az etikus vadász, vadászat.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #539 Dátum: 2010. Július 16. - 19:32:32 »

Remélhetőleg a kezdőket nem tudják elrontani az ilyen alkotások, de annak a veszélye nagyon is valós, hogy sok ellenséget szereznek a vadászat ügyének úgy általában.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: