Oldalak: 1 ... 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 [1236] 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2762824 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #18525 Dátum: 2016. Március 22. - 15:41:27 »

Szervusz Gabi.
Az ,hogy kinek mi tetszik az a saját döntése és,hogy mivel tud azonusulni az is.
Készült egy egy videó fiatal vadász (erdész ) gondolom fiatal filmes készitésében ,ami alapban jól sikerült a szakmai hiányosságokra már az elöttem szólok
felhívták a figyelmet. A Csejtei Tamás filmjeiből is lehet " tanulni " hiszen mindenből lehet .Én is megnéztem már jó párat ,de ne ez legyen az etalon.
Hála a jó Istennek ebben a picsiny országban jó pár vadászfilmes van aki alkotott marandandot és beszélni fognak róla még sokáig.
A régi nagyok mint pl Homoki Nagy István , Rácz Gábor és csapata (Tizenkét Hónap az erdőn).
Takács Viktor akit kb szakmai díjakkal jutalmaztak.
Oláh Zoltán Hajnalok és Alkonyok
Blauman Ödön
Halmi Péter Pál.
és ők csaka személyes ismeretségből,rajtúk kivűl még jó néhány alkotó van az országban.

Tisztelettel:HSanyi

Naplózva
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #18526 Dátum: 2016. Március 22. - 18:21:59 »

Senki nem mondta, hogy Csejtei az etalon, de lehet, hogy a kötekedés, gucsmolás helyett inkább a dolgok pozitív oldalát kellene meglátni.
Nem az a hibátlan, amit láttunk minden egyes apró részletével, hanem az, hogy láthattuk és ráadásul fényes nappal.
Pontosan ezért írtam le a véleményem tegnap, amit most is csinál itt egy pár ember, a szőrszál hasogatást.
Miért így volt és miért nem úgy, hogy adja a töretet a kísérő és azt melyik oldalra teszi az elejtő, miért ürítette ki a fegyverét, miért lett fejen lőve stb. Hagyjuk már.


Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #18527 Dátum: 2016. Március 22. - 18:52:36 »

Senki nem mondta, hogy Csejtei az etalon, de lehet, hogy a kötekedés, gucsmolás helyett inkább a dolgok pozitív oldalát kellene meglátni.
Nem az a hibátlan, amit láttunk minden egyes apró részletével, hanem az, hogy láthattuk és ráadásul fényes nappal.
Pontosan ezért írtam le a véleményem tegnap, amit most is csinál itt egy pár ember, a szőrszál hasogatást.
Miért így volt és miért nem úgy, hogy adja a töretet a kísérő és azt melyik oldalra teszi az elejtő, miért ürítette ki a fegyverét, miért lett fejen lőve stb. Hagyjuk már.




Szia Gabi!
De igen, az előző hozzászólásodban etalonként említetted Csejtei T. filmjeit, szakmaiságát. Ez itt pár embernek nem tetszik, többek közt nekem sem, nekem inkább a rengeteg ingyen vadászat jut róla eszembe. Más vadászfilmeseknél ezt nem nagyon lehet megtalálni szerintem, ők nem saját elejtéseiken keresztül mutatnak be egy területet, vadgazdát stb..
Szikla filmjére térve, nem nagyon értelek. A készítő megköszönte a bíztatást, az észrevételeket , az én érzésem szerint sértődés nélkül. Lehet, hogy a következő filmje, amit remélem látunk itt, pont ezeknek köszönhetően még egy kicsit jobb lesz. Szerintem nincs szüksége a védelmedre, nem akarja bántani senki. Azért ne feledd el, az itteni hozzászólók nagy részénél jelentős tudás halmozódott fel, érdemes használni.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #18528 Dátum: 2016. Március 22. - 19:35:59 »

Az az igazság,hogy nekünk a kutya sem xarna jó ízűt! Arra ellenben kíváncsi lennék,hogy mindannyiunk minden munkája amit elvégez vagy kiad a kezéből vajon tökéletes-e?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #18529 Dátum: 2016. Március 22. - 21:48:06 »

Az az igazság,hogy nekünk a kutya sem xarna jó ízűt! Arra ellenben kíváncsi lennék,hogy mindannyiunk minden munkája amit elvégez vagy kiad a kezéből vajon tökéletes-e?
Köszönöm, én is nagyjából csak ennyit szerettem volna elmondani!
Üdv.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #18530 Dátum: 2016. Március 23. - 01:55:36 »

Az az igazság,hogy nekünk a kutya sem xarna jó ízűt! Arra ellenben kíváncsi lennék,hogy mindannyiunk minden munkája amit elvégez vagy kiad a kezéből vajon tökéletes-e?

Attyám ! Dehogy tökéletes ! Viszont amit közszemlére teszek azt igyekszem hiba nélkülivé varázsolni . Szerintem e két derék erdész legény is úgy gondolta hogy tökéletes , de nem az és szerintem azért fórum a fórum hogy elmondjuk a véleményünk és ami nem jó azt javítsuk . Szerintem ne rögzüljön senkiben és főleg ne a kezdőkben vagy még a vadászatról csak álmodozókban akikből szerencsére van bőven a honlapon hogy ha mégoly csábító is szemből fejbe kell lőni a vadat . Az se jó ha üres puskával stb. közelítjük meg a zsákmányt . Ezeket saját káromon tapasztaltam és ezért merem nyíltan vállalni hogy nem így célszerű. Ráadásul az azonos magasságban (nem magaslesről) szemből leadott fejlövés nem olyan húskímélő mint egyesek gondolnák- ez is saját tapasztalat .  Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #18531 Dátum: 2016. Március 23. - 08:28:07 »

Attyám ! Dehogy tökéletes ! Viszont amit közszemlére teszek azt igyekszem hiba nélkülivé varázsolni . Szerintem e két derék erdész legény is úgy gondolta hogy tökéletes , de nem az és szerintem azért fórum a fórum hogy elmondjuk a véleményünk és ami nem jó azt javítsuk . Szerintem ne rögzüljön senkiben és főleg ne a kezdőkben vagy még a vadászatról csak álmodozókban akikből szerencsére van bőven a honlapon hogy ha mégoly csábító is szemből fejbe kell lőni a vadat . Az se jó ha üres puskával stb. közelítjük meg a zsákmányt . Ezeket saját káromon tapasztaltam és ezért merem nyíltan vállalni hogy nem így célszerű. Ráadásul az azonos magasságban (nem magaslesről) szemből leadott fejlövés nem olyan húskímélő mint egyesek gondolnák- ez is saját tapasztalat .  Emelem

Tudod a legnagyobb bajom a tendenciával van. Azonnal felvesszük a szőrszálhasogató szemüveget és már soroljuk is a vélt vagy valós hibákat,ahelyett,hogy jó alaposan megdícsérnénk, amiért létrehozott nem kevés (és igényes) munkával valami szépet és jót. Én még életemben nem láttam tökéletes munkát,de nem megyek neki azonnal és kezdem azzal ami szerintem nem jó. Mondom ezt majd negyven év pedagógus munka után. Még sosem voltam maradéktalanul elégedett órámmal. De sosem mentem neki a gyereknek azonnal ledorongolva,hogy mennyi hibát vétett. Mindig azzal kezdtem,hogy mi volt benne a jó, hogy milyen ügyesen megoldotta a dolgot,viszont legközelebb erre,meg arra figyeljen,mert az úgy nem jó. Asszem mindenki talál iskoláskorából olyan tanárt,aki csak a hibákat kereste és jó alaposan belemászott a lelkébe. Gondolom mindenki imádta.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #18532 Dátum: 2016. Március 23. - 08:28:28 »

Attyám ! Dehogy tökéletes ! Viszont amit közszemlére teszek azt igyekszem hiba nélkülivé varázsolni . Szerintem e két derék erdész legény is úgy gondolta hogy tökéletes , de nem az és szerintem azért fórum a fórum hogy elmondjuk a véleményünk és ami nem jó azt javítsuk . Szerintem ne rögzüljön senkiben és főleg ne a kezdőkben vagy még a vadászatról csak álmodozókban akikből szerencsére van bőven a honlapon hogy ha mégoly csábító is szemből fejbe kell lőni a vadat . Az se jó ha üres puskával stb. közelítjük meg a zsákmányt . Ezeket saját káromon tapasztaltam és ezért merem nyíltan vállalni hogy nem így célszerű. Ráadásul az azonos magasságban (nem magaslesről) szemből leadott fejlövés nem olyan húskímélő mint egyesek gondolnák- ez is saját tapasztalat .  Emelem

 Emelem

 Igen

Nem is értem, hogy egyesek szerint miért nem lehet elmonani normális hangnemben (ahogy itt eddig történt) az építő jellegű kritikát?
Szerintem erre (is) való a Fórum, és nem csak arra, hogy egymást dicsérgessük.  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #18533 Dátum: 2016. Március 23. - 08:35:01 »

Emelem

 Igen

Nem is értem, hogy egyesek szerint miért nem lehet elmonani normális hangnemben (ahogy itt eddig történt) az építő jellegű kritikát?
Szerintem erre (is) való a Fórum, és nem csak arra, hogy egymást dicsérgessük.  Kacsint

 Wave

Ebből azt vetted le,hogy nem lehet? Dehogynem,sőt kell is. Csak nem mindegy hogyan tálaljuk. Egypár jó szó után mindjárt másképpen esik.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #18534 Dátum: 2016. Március 23. - 08:42:09 »

Ebből azt vetted le,hogy nem lehet? Dehogynem,sőt kell is. Csak nem mindegy hogyan tálaljuk. Egypár jó szó után mindjárt másképpen esik.

 Emelem

Szerintem a kritikát megfogalmazók normálisan tálalták.
De ne rágjuk tovább a gittet, inkább mindjárt írok ide egy témába jobban illőt.  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #18535 Dátum: 2016. Március 23. - 08:49:22 »

Emelem

Szerintem a kritikát megfogalmazók normálisan tálalták.
De ne rágjuk tovább a gittet, inkább mindjárt írok ide egy témába jobban illőt.  Kacsint

 Wave

Tényleg ne, mert látom nem értjük egymást.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #18536 Dátum: 2016. Március 23. - 09:07:22 »

Ebből azt vetted le,hogy nem lehet? Dehogynem,sőt kell is. Csak nem mindegy hogyan tálaljuk. Egypár jó szó után mindjárt másképpen esik.

Tanár Úr!
Olvasd el még egyszer légy szíves....

Sakac:  Mi pedig várjuk a folytatásokat.

Kama: Gratulálok! Jó kis film!

Stefi: A videó minősége nagyon jó !

Hegedűs Sándor: Készült egy egy videó fiatal vadász (erdész ) gondolom fiatal filmes készitésében, ami alapban jól sikerült….

Ruger: Lehet, hogy a következő filmje, amit remélem látunk itt, pont ezeknek köszönhetően még egy kicsit jobb lesz. (...tehát ez is jó....)

Valószínűleg én Köcsög módon kihagytam a dícsérő szavakat, amit most pótlok: Egész jól sikerült vadász témájú kisfilm!

 Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #18537 Dátum: 2016. Március 23. - 09:11:58 »

Ebből azt vetted le,hogy nem lehet? Dehogynem,sőt kell is. Csak nem mindegy hogyan tálaljuk. Egypár jó szó után mindjárt másképpen esik.

Szia!
Konkrétan melyik hozzászólásra gondolsz, amelyikben szerinted nem olyan a tálalás, mint kellene? Visszaolvastam a hozzászólásokat, nem találom melyikben lett ledorongolva a fiatalember.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #18538 Dátum: 2016. Március 23. - 09:30:11 »

Tanár Úr!
Olvasd el még egyszer légy szíves....

Sakac:  Mi pedig várjuk a folytatásokat.

Kama: Gratulálok! Jó kis film!

Stefi: A videó minősége nagyon jó !

Hegedűs Sándor: Készült egy egy videó fiatal vadász (erdész ) gondolom fiatal filmes készitésében, ami alapban jól sikerült….

Ruger: Lehet, hogy a következő filmje, amit remélem látunk itt, pont ezeknek köszönhetően még egy kicsit jobb lesz. (...tehát ez is jó....)

Valószínűleg én Köcsög módon kihagytam a dícsérő szavakat, amit most pótlok: Egész jól sikerült vadász témájú kisfilm!

 Emelem



 Kacsint
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #18539 Dátum: 2016. Március 23. - 10:24:37 »

Tudod a legnagyobb bajom a tendenciával van. Azonnal felvesszük a szőrszálhasogató szemüveget és már soroljuk is a vélt vagy valós hibákat,ahelyett,hogy jó alaposan megdícsérnénk, amiért létrehozott nem kevés (és igényes) munkával valami szépet és jót. Én még életemben nem láttam tökéletes munkát,de nem megyek neki azonnal és kezdem azzal ami szerintem nem jó. Mondom ezt majd negyven év pedagógus munka után. Még sosem voltam maradéktalanul elégedett órámmal. De sosem mentem neki a gyereknek azonnal ledorongolva,hogy mennyi hibát vétett. Mindig azzal kezdtem,hogy mi volt benne a jó, hogy milyen ügyesen megoldotta a dolgot,viszont legközelebb erre,meg arra figyeljen,mert az úgy nem jó. Asszem mindenki talál iskoláskorából olyan tanárt,aki csak a hibákat kereste és jó alaposan belemászott a lelkébe. Gondolom mindenki imádta.

Olvastad ?  Kacsint

"A videó minősége nagyon jó ! Úgy látom "szakmabeli" vagy a karjelvény alapján - így még kevésbé érthető a lövés .  Vállat von
A fegyverről írhatnál néhány sort .   
Gratulálok !"    --------------------------------------By Stefi         Wave   
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 [1236] 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: