Oldalak: 1 ... 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 [1216] 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2754820 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #18225 Dátum: 2015. December 22. - 20:57:49 »

...
Aztán jön az első vadászat és lövök napot holdat, ...

B+ Géza!
 Így várhatjuk hetek óta, hogy kisüssön a Nap! :Mosolyog Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
forester73
Vendég
« Új üzenet #18226 Dátum: 2015. December 22. - 21:03:12 »

Attila te mindig felnyitod a szemem(ünk).  Wave
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #18227 Dátum: 2015. December 22. - 21:26:57 »

Szervusztok!

A „fentiek” igencsak velem lehettek az ősz folyamán, nagyon sok szép élménnyel gazdagodtam. Ráadásul többször lövéshez is jutottam, ami azért, (ha nem is csak erről szól a vadászat), valahol mégis csak szép szenvedélyünk kiteljesülése…

November közepén sikerült terítékre hoznom az alábbi disznót:

     A csatorna innenső, szóró felőli oldala egy jókora rét, a túlsó oldal, a tiszai ártérre sok helyen jellemző gyalogakác, náddal, csalánnal összeszőve. Nagyon jó vadtartó hely, ember számára azonban szinte járhatatlan, áthatolhatatlan.

A nyomokból ítélve jó a mozgás a szórón, igaz főleg süldők, malacok nyoma látható, meg talán két kisebb kocáé. A túloldalról járnak át.
A szórón túl vagy 60 méterre viszont látszik, hogy többször kiváltott a rétre egy komolyabb disznó, mázsa körüli kannak gondoljuk.

Korán a lesen vagyok, jó itt nézelődni, mindig történik valami. Múltkor is alighogy felültem, megjelent egy róka és vele szinte egy időben egy suta két gidájával. Öröm volt nézni, ahogy a róka incselkedett a három őzzel, bolondot csinálva belőlük.
Most is, mikorra elhelyezkedtem, már itt vannak az őzek, csipegetik a kukoricát. Megjelenik egy termetes macska is, közel a falu, onnan kóborolhatott el.
Hamarosan csobogást hallok a csatorna felől, igaz még nem látom, de valószínűleg disznók mozognak. Az őzek elmennek, de sajnos a disznók is, valamiért nem jönnek rá a szóróra.
Kezd szürkülni, a faluban már gyúlnak a fények.
Éppen a vízért nyúlok, mikor jóval a szórón túlról, kb. ahol tegnap a nyomokat láttuk, reccsenést hallok, majd látom, hogy itt-ott mozdul a nád teteje.
Nagyot dobban a szívem, mikor nádból szinte megállás nélkül kitrappol egy szép disznó, de ugyanabban a pillanatban vissza is ugrik.
Hallom a törését, de azt is, hogy valószínűleg nem ment át a csatornán, megállt a nádban.
Ekkor már a céltávcsövön keresztül figyelem a kérdéses helyet. Inkább csak érzek valami mozgást, és látni vélek valami feketeséget a nád szélén.
Aztán csigalassúsággal csúszik ki egy ormány, majd a folytatás.
Mikorra teljesen kiér, felismerem, hogy kan, nincs mire várnom, lövök. A viszonylag nagy távolság miatt meg sem fordult bennem a fejlövés, lapocka mögé célzok.
Nagyon jó becsapódás, hallom a törést, de nem tudom megállapítani, hol marad abba.
Telefon Barátomnak, pakol és jön a tacsival, bő fél óra, míg hozzám érnek.
A rálövés helyét könnyen megtaláljuk, van vér is bőven. Elindulunk rajta.
A csatornáig nincs is gond, a nádban még könnyen megyünk. A disznó viszont sajnos átment a túloldalra, ami igencsak megbonyolítja helyzetünket. A tacsi menne keresztül a vízen, teljesen be van indulva.
Nem nyújtom hosszúra, a túloldalon alig 30 méterre fekvő disznót, közel egy óra múlva vehettem birtokba.
Bennünk, volt persze a félsz is, hogy még él, és ebben a sűrűben, (egy-két métert láttunk általában előre) nem sok esélyünk lett volna vele szemben.




Eddigi vadász életem egyik legnagyobb élménye ez a disznó, a különlegesen nehéz utánkeresés miatt.

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #18228 Dátum: 2015. December 22. - 21:29:33 »

Szia!
Én is csak az elnézésedet tudom kérni, de csak részben értek veled egyet.
Többször volt szerencsém neves koronglövőkkel együtt vadászni, és tényleg élmény őket nézni.
Függettlenül attól hogy semmivel nem voltak eredményesebbek a társaság kiváló sörétlövöinél, akit talán soha nem jártak lőtéren.
De élmény volt nézni a 65 éves nagyapámat is az ütött-kopot külsőkakasos Sauerével (igaz, talán több fogolyt lőtt életébe a jelenlegi Magyar populációnál),
vagy a 73 éves Angol vadászbarátomat aki ma is ezer fölötti repülő vadat lő évente.
Nem róluk írtam, hanem az átlag vadászról, aki néha rá tud szánni 10 ezret 4-5 rotte ellövésére.
Feltétlenül szükségesnek tartom, de meggyőzödésem hogy ott vadászni nem, csak egy fegyverbiztonségot lehet elsajátítani.
A korongok sebessége iránya rögzül, és viszonylag hamer fel lehet venni a ritmust, és elfogadható eredményt elérni.
Én is ellőttem már lőtéren azt a bizonyos sarokházat.
Ma is kimegyek szezon előtt gyakorolni, ez eredmények se rosszak.
Aztán jön az első vadászat és lövök napot holdat, kell egy kis idő mire ráérzek a vad ritmusára.
Mert a fácán meg a nyúl nem korong, a libáról nem is beszélve.
Az a kedves kis pisszegő madár meg rémálom.
 Emelem

Szia!

Átlag vadászról beszélsz, de ő nem fog 100-ból kilencven korongot abszolválni (előző hozzászólásod). A korongok sebessége és iránya rögzülhet annál akinek jó a memóriája, ha bemutatják rotte előtt (talán compak sporting korongvadászatnál nincs bemutató, csak a gyorsítottnál), nyilván a profik azért profik mert jól rögzítik, de minden lőállás más.
Az öregek sörétlövésével pedig én azt gondolom, hogy szerencsések voltak, mert azokban az időkben rengeteg vad volt és jól be tudták gyakorolni magukat. A mi társaságunkban is vannak 40-50 éve sörétessel vadászók, kicsit megkoptak már a reflexeik, meg sok minden más is, de aránylag még elfogadhatóan lőnek. Büszkén mondják is, hogy akkoriban nem korongoztak, ők a vadon tanulták meg a sörétlövés csínját. Ma azért ez már nem megy.
Az is tény, hogy ebbe a vadászatba igenis számít hogy milyen napot fog ki a beutalt. Lehet akármilyen magabiztos, nyugodt, megfontolt, ha az elején jön két-három szép szembejövő kakas, és csak a dirr-durr van, kakas meg egészségesen el, aznapra már megette a fene az egészet és valószínűleg kínkeserves vadászat lesz. De van olyan is, hogy amire felemeled a puskád, minden esik mint a rongy, még csak nem is piszkolod a vadat és estére nem akarod elhinni, hogy milyen kevés patronból lőttél mennyi vadat. Nálam sajnos ez utóbbi a ritkább vendég  OOO.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #18229 Dátum: 2015. December 22. - 21:54:53 »

Szia!

Átlag vadászról beszélsz, de ő nem fog 100-ból kilencven korongot abszolválni (előző hozzászólásod). A korongok sebessége és iránya rögzülhet annál akinek jó a memóriája, ha bemutatják rotte előtt (talán compak sporting korongvadászatnál nincs bemutató, csak a gyorsítottnál), nyilván a profik azért profik mert jól rögzítik, de minden lőállás más.
Az öregek sörétlövésével pedig én azt gondolom, hogy szerencsések voltak, mert azokban az időkben rengeteg vad volt és jól be tudták gyakorolni magukat. A mi társaságunkban is vannak 40-50 éve sörétessel vadászók, kicsit megkoptak már a reflexeik, meg sok minden más is, de aránylag még elfogadhatóan lőnek. Büszkén mondják is, hogy akkoriban nem korongoztak, ők a vadon tanulták meg a sörétlövés csínját. Ma azért ez már nem megy.
Az is tény, hogy ebbe a vadászatba igenis számít hogy milyen napot fog ki a beutalt. Lehet akármilyen magabiztos, nyugodt, megfontolt, ha az elején jön két-három szép szembejövő kakas, és csak a dirr-durr van, kakas meg egészségesen el, aznapra már megette a fene az egészet és valószínűleg kínkeserves vadászat lesz. De van olyan is, hogy amire felemeled a puskád, minden esik mint a rongy, még csak nem is piszkolod a vadat és estére nem akarod elhinni, hogy milyen kevés patronból lőttél mennyi vadat. Nálam sajnos ez utóbbi a ritkább vendég  OOO.

Írnánk még néhány hozzaszólást, és 100%-ba egyetértenénk.
 Kacsint
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #18230 Dátum: 2015. December 22. - 22:03:27 »

Köszönöm mindenkinek!
Történet most nincs, egyszerűen jöttem, láttam, mákom volt. Ritkán, de úgy tűnik előfordul.
 Wave

Szintén zenész !  Ördög  Nekem is megjött a Jézuska - váratlanul ! Tarvadakat vártam és 9 disznóból lőhettem meg a kis kansüldőt . Hogy mit kerestek a lucernán ?  Vállat von

Hasonló jókat mindenkinek ! Boldog Karácsonyt !      Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #18231 Dátum: 2015. December 22. - 22:22:12 »

B+ Géza!
 Így várhatjuk hetek óta, hogy kisüssön a Nap! :Mosolyog Vigyorog
Nem én vagyok a hibása!
Az ősök qrelték el, ott volt egy köpésre a Csendes óceán, tutajt kellett volna építeni és lecsúszni Hawaii-ig. 'Girl Peca Fej a falba
Ezek inkább végig szambázták Ázsiát és a nyereg alatt verték ki.(a húst)
János vitézről meg fél Franciaországról nem is beszélve. Rííí
Persze dédnagyapám a gyarmatokat is elkártyázta volna. Röhög
Mi meg itt szopunk a ködbe. Nem
Bocs nagyi, gratulálok a disznódhoz!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #18232 Dátum: 2015. December 23. - 01:16:20 »

Köszönöm  szépen  a táblázatot és a javaslatokat.                                                                                                                                        Hát a célba lövéssel  igazából nincs baj, hála Istennek a sors úgy hozta, hogy  lehetőségem volt jó pár tonna lőszert ellőnőm eddigi életem foylamán, ugyanis egy amerikai barátom unokaöccseinek fegyverkereskedésük volt-van és a barátom birtokán rengeteg féle fegyvert kipróbáltunk.   Háziversenyeket rendeztünk úgy, hogy golflabdába szőget vertünk , a szögre madzagot kötöttünk és fákról lógva kellett eltalálni.                     Nekem inkább az esti távolság felmérés nem megy , így mindig lelépem a távot.  Kb 3 hete ( a koca után pár nappal) egy 14cm-es kant  sikerült lőnöm este fél 10-kor  (Teljes Hold )miközben egy kocát zavargatott. Ott 214 lépésre volt a kan , ami 150 méter körül mozog nálam. Ott a hátizsákomat dobtam le a földre, majd lehasaltam, és úgy lőttem. Kicsit alacsony blatt lett,pont a szivét vitte keresztűl. A hátával énfelém dőlt el és amikor már vagy csak 40 méterre jártam tőle úgy elkezdte emelgetni a fejét  azt hittem föláll. Ezért a két füle közé céloztam és fejbe lőttem.Azt  hittem nem találtam el , mert továbbra is mozgott, de mikor megvizsgáltam láttam , hogy pontosan a két füle közt hatolt be lövedék.Zsigerelés után láttam, hogy a szivén keresztül lett lőve. Lehet , hogy be kellene ruháznom egy távolságmérőre?
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 23. - 03:48:29 írta Sakac » Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #18233 Dátum: 2015. December 23. - 19:14:25 »

Mi meg itt szopunk a ködbe. Nem

Csak legalább liba lenne hozzá!...  Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #18234 Dátum: 2015. December 23. - 19:27:17 »



Itt ami van 0:36 - 0:39 között az azért elég jó - tájékoztató jelleggel persze. A ráérzést nem helyettesíti, de érdekes és hasznos lehet kissé memorizálni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #18235 Dátum: 2015. December 24. - 00:05:58 »

Ez tényleg jó referencia!   De én milyen hülyén fogok kinézni disznóhajtáson Trafipaxal! ! Vadász
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #18236 Dátum: 2015. December 24. - 13:38:22 »


A minap körülnéztem egy betárcsázott kukorica tarlón . Ezeket a nyomokat találtam  Mosolyog Okos . Nincs is kedvem oda menni vadászni .  Emelem

Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #18237 Dátum: 2015. December 29. - 19:29:06 »

Az elmúlt három alkalommal 6-10 órákat ücsörögtem az egyik szórómon, a nélkül, hogy egy őzön kívül bármit is láttam volna. Ha éjfélkor mentem ki hajnalig akkor este jöttek, ha 4-kor már kinn voltam hajnalban falták fel a kukoricát. Kétnaponta egy zsák szemeskukorica per szóró a normájuk, de úgy hogy kézzel szétdobálom egy jó udvarnyi területen, ennek ellenére egy, max két nap alatt az utolsó szemig felporszívózzák. Ma négykor ültem ki, de pár perce bejöttem mert olyan szalonnafagylaló szél fúj, hogy az nem fehérembernek való. Elegem van minden disznóságból! Nyáron a kellemes augusztusi éjszakában a kukoricaföldre kiváltókat lőni – na az igen. Most viszont már a sporttárs is az orvost járja olyan arcüreg-gyulladást kapott, én meg taknyolok mintha fizetnének érte.
Naplózva
Phasant001
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


vadász


« Új üzenet #18238 Dátum: 2015. December 29. - 19:35:37 »

Az elmúlt három alkalommal 6-10 órákat ücsörögtem az egyik szórómon, a nélkül, hogy egy őzön kívül bármit is láttam volna. Ha éjfélkor mentem ki hajnalig akkor este jöttek, ha 4-kor már kinn voltam hajnalban falták fel a kukoricát. Kétnaponta egy zsák szemeskukorica per szóró a normájuk, de úgy hogy kézzel szétdobálom egy jó udvarnyi területen, ennek ellenére egy, max két nap alatt az utolsó szemig felporszívózzák. Ma négykor ültem ki, de pár perce bejöttem mert olyan szalonnafagylaló szél fúj, hogy az nem fehérembernek való. Elegem van minden disznóságból! Nyáron a kellemes augusztusi éjszakában a kukoricaföldre kiváltókat lőni – na az igen. Most viszont már a sporttárs is az orvost járja olyan arcüreg-gyulladást kapott, én meg taknyolok mintha fizetnének érte.
Gratula Hucul.
Én 10 nap alatt 3 x voltam kinn 10, 12,10 órát vártam. Csodás volt. Gilisztáztak. De nem ott és akkor.  Mosolyog
Na majd elvétik. A nagyhidegben. Emelem
Naplózva

Mértékkel fiam, csak mértékkel.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #18239 Dátum: 2015. December 29. - 19:46:49 »


  Több két heténél,hogy kerülgeti a szóróm egy nagy disznó. Nem most kezdtem a szakmát,láttam is már ezt-azt,de ilyen mély hangú disznót még nem hallottam. Mert látni még nem láttam. Körbejárja a szórót,míg a többi eszik és morog meg fúj olyanokat,mint egy gőzmozdony. Még azt sem tudom,hogy kan-e egyáltalán. Csak remélem a szégyellősségéből kiindulva. No meg azt is,hogy egyszer csak összejövünk. Rajtam nem fog múlni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 [1216] 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: