Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 258185 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #270 Dátum: 2009. Október 19. - 05:22:13 »




Csak meg vannak a szarvasok.Láttam egy spíszert én is a toronynál....évek óta nyomuk se volt arrafelé.
Ellenben annyi a diszótúrás a kapunál megint....

Gratulálok. Igen
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #271 Dátum: 2009. Október 19. - 07:48:15 »

Szia Horrido!
Gratulálok a sikeres vadászatodhoz. Jó a tacskó a háznál! Először a friss csapán indult el?
Ki szoktad venni a grandlit?  Szépen ki van gömbölyödve, milyen súlyú volt?
Üdv:HSanyi
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 19. - 08:22:36 írta Németh Lajos » Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #272 Dátum: 2009. Október 19. - 08:57:08 »

 Horrido  Emelem Emelem Emelem
Ezt a lövést  még Korvettenkapitan Prien  Bion Bion is megirigyelné. Igen

( Mindig meghatódom,ha a majdnem rólam elnevezett   löszerrel sikerül elejteni valamit. KJG  Igen Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #273 Dátum: 2009. Október 19. - 09:27:28 »

Jánosom! 
Igen Taps Emelem

Úgy könnyű, ha minden szórótól száz méterre van egy savanyító!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sziju
Vendég
« Új üzenet #274 Dátum: 2009. Október 19. - 09:28:53 »

Horrido!!
 Emelem Emelem Emelem
Üdv a vadásznak!

És a sebtöret elhelyezése is ideális. Kacsint Ördög

Attilám!
25 méterenként van egy savanyító arrafelé... Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #275 Dátum: 2009. Október 19. - 10:11:54 »

 Emelem

 Igen


 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #276 Dátum: 2009. Október 19. - 11:08:57 »

Gratulálok! Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Poki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70



« Új üzenet #277 Dátum: 2009. Október 19. - 11:15:44 »

 Emelem
Naplózva

Becsüld az értéket.
Az embert, az állatot ,a természetet,
A tudást, az érzést és az életet!
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #278 Dátum: 2009. Október 19. - 12:23:33 »

Üdv.
Nem épp szép élmény, de élmény volt.
Csütörtök reggel kiültem lesre egy erdő szélébe, ahol van egy szórónk, de szarvasok is gyakran megjelennek arra.
Erős nyugati szél fújt, nem mozdult semmi, ezért fél 7 tájban átgyalogoltam a közelben lévő ülőkéhez, ami egy búza tarlóra néz rá, körbe erdő és bokros. Már menet közben ahol kiláttam a bokrok közül, észrevettem, hogy egy bika és néhány őz illetve egy róka van a placcon. Szinte végig takarásban tudtam közlekedni, fel is másztam az ülőkére. Hosszasan csodáltam a selejt bikát, ami még mindig kint volt. Nem sokkal ezután meglátom a rókát, de elég messze tőlem. A fegyver távcsőben nagyon kicsinek tűnt, aztán amikor rájöttem,hogy 4X-es nagyításon van és feltekertem 8-ra akkor már jobb lett a helyzet. Gondoltam meglövöm... Már másodszor fújtam ki a levegőt és vettem újra nagyot, amikor a szemem sarkából mozgást vettem észre. A sarokból befutott egy tarvad rudli. Róka elfelejtve. Kiválasztottam egy borjút az állandóan mozgó csapatból és amikor megálltak egy pillanatra, akkor elcsattant a lövés. A bika és a "lányok" még mindig zavarodottan ott keveregtek, nem mentek be a sűrűbe. A meglőtt borjú áll... Na ezt jól elhibáztam, gondoltam, amikor megbicsaklik és elkezd tántorogni. Aztán összeesik. A csapat még mindig kint. Összeszedelőzködtem és elindultam a borjú irányába, na ekkor váltottak be a fiatalosba. Közelebb érve látom ám, hogy a borjú fekszik ugyan, de a feje fent és néz... Ekkor követtem el a hibát, hogy nem próbáltam fejbe lőni, mert amint közel értem hozzá, fölugrott és beszaladt a sűrűbe. Betegen, az látszott rajta. Nem szeretek fölöslegesen lövöldözni, bízok az első lövésem hatásában, de ez most hiba volt. Hosszas kergetőzés után, (bő vérzés mindenütt) végre utolértem a nagy beteg borjút és megadtam a kegyelem lövést. Utána még megszívattam magam a sűrűből való kivonszolással is. De a lényeg hogy megvolt. Zsigerelés, krotália, papír munka, platóra felrakás (egyedül), mérlegelés (zsigerelve 52 kg.). Tanulság: még ha nem is szeretem telepumpálni a már meglőtt de még mozgó vadat, néha elkerülhetetlen.... Ja amúgy az első lábát lőttem el tőben és a szegy környéke is kapott, ki is nyílt. Vitális szervet nem ért, de vérzett bőven. Ha pár centivel följebb megy, akkor ok.
Szebb élményeket mindenkinek!
Mikibácsi
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #279 Dátum: 2009. Október 19. - 12:49:32 »

Gratulálok!
 Igen Taps Emelem

Ilyen minden Vadásszal megeshet/megesik, csak van aki elmeséli, van aki nem.
Nekem szimpatikusabb, hogy elmondtad! Igen Igen Igen

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #280 Dátum: 2009. Október 19. - 12:53:14 »

Mindkettőtöknek VadászÜdv!
 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #281 Dátum: 2009. Október 19. - 12:59:41 »

Üdv.
Nem épp szép élmény, de élmény volt.
Csütörtök reggel kiültem lesre egy erdő szélébe, ahol van egy szórónk, de szarvasok is gyakran megjelennek arra.
Erős nyugati szél fújt, nem mozdult semmi, ezért fél 7 tájban átgyalogoltam a közelben lévő ülőkéhez, ami egy búza tarlóra néz rá, körbe erdő és bokros. Már menet közben ahol kiláttam a bokrok közül, észrevettem, hogy egy bika és néhány őz illetve egy róka van a placcon. Szinte végig takarásban tudtam közlekedni, fel is másztam az ülőkére. Hosszasan csodáltam a selejt bikát, ami még mindig kint volt. Nem sokkal ezután meglátom a rókát, de elég messze tőlem. A fegyver távcsőben nagyon kicsinek tűnt, aztán amikor rájöttem,hogy 4X-es nagyításon van és feltekertem 8-ra akkor már jobb lett a helyzet. Gondoltam meglövöm... Már másodszor fújtam ki a levegőt és vettem újra nagyot, amikor a szemem sarkából mozgást vettem észre. A sarokból befutott egy tarvad rudli. Róka elfelejtve. Kiválasztottam egy borjút az állandóan mozgó csapatból és amikor megálltak egy pillanatra, akkor elcsattant a lövés. A bika és a "lányok" még mindig zavarodottan ott keveregtek, nem mentek be a sűrűbe. A meglőtt borjú áll... Na ezt jól elhibáztam, gondoltam, amikor megbicsaklik és elkezd tántorogni. Aztán összeesik. A csapat még mindig kint. Összeszedelőzködtem és elindultam a borjú irányába, na ekkor váltottak be a fiatalosba. Közelebb érve látom ám, hogy a borjú fekszik ugyan, de a feje fent és néz... Ekkor követtem el a hibát, hogy nem próbáltam fejbe lőni, mert amint közel értem hozzá, fölugrott és beszaladt a sűrűbe. Betegen, az látszott rajta. Nem szeretek fölöslegesen lövöldözni, bízok az első lövésem hatásában, de ez most hiba volt. Hosszas kergetőzés után, (bő vérzés mindenütt) végre utolértem a nagy beteg borjút és megadtam a kegyelem lövést. Utána még megszívattam magam a sűrűből való kivonszolással is. De a lényeg hogy megvolt. Zsigerelés, krotália, papír munka, platóra felrakás (egyedül), mérlegelés (zsigerelve 52 kg.). Tanulság: még ha nem is szeretem telepumpálni a már meglőtt de még mozgó vadat, néha elkerülhetetlen.... Ja amúgy az első lábát lőttem el tőben és a szegy környéke is kapott, ki is nyílt. Vitális szervet nem ért, de vérzett bőven. Ha pár centivel följebb megy, akkor ok.
Szebb élményeket mindenkinek!
Mikibácsi
Látod...az a pár centi.
Egyébként messze volt?
Kaliber...stb?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sziju
Vendég
« Új üzenet #282 Dátum: 2009. Október 19. - 13:05:16 »

Mikibácsi! Gratulálok! Emelem

Nekem is tetszik, ha valaki őszinte, mert minden "nem tökéletes" vadászatból lehet tanulni, és nem baj, ha a tanulságok más számára is elérhetőek!
Pár centin tényleg nagyon sok múlik! Ezt én is így gondolom. Ijasz
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #283 Dátum: 2009. Október 19. - 13:39:41 »

Gratulálok az elejtőknek!  Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #284 Dátum: 2009. Október 19. - 14:29:46 »

Az elejtőknek gratulálok!

Az őszinteségért pedig  Emelem

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: