Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 258261 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #675 Dátum: 2012. Május 16. - 09:50:18 »



 Vigyorog
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #676 Dátum: 2012. Május 16. - 18:56:30 »

Akárhogy töprengek,nem fér a fejembe: mai nap megkaptuk a Vadászati hatóságtól a vadkárra kért szarvas idényen kívüli elejtésének engedélyét.Aszongya: "...május 12-től engedélyezek 4 db gímszarvas borjú idényen kívüli lelövését vadkárelhárítás céljából aug.31-ig..."
OK.Holnap este kimegyek,bejön a búzára egy tavalyi gyenge bikaborjú,meglőhetem.Viszont hetek (napok) múlva megszületik az idei szaporulat,onnantól már azt nevezzük borjúnak,nem a tavalyit.Melyik jóérzésű vadász lövi le anyja mellől a szopósborjút?
Az elmúlt 18 évben (mióta puskával járom az erdőt) ilyenkor mindíg is ünőt kértünk és azt is kaptunk.Mert az ünő lesz holnap este is,és aug.31-én is!
Vagy én értelmezem rosszul a dolgokat? Vállat von



Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #677 Dátum: 2012. Május 16. - 19:07:38 »

Akárhogy töprengek,nem fér a fejembe: ......
Üdv!
Bízzunk benne, hogy csak elírás történt.......
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #678 Dátum: 2012. Május 16. - 20:05:30 »

Akárhogy töprengek,nem fér a fejembe:

Nem hát !!!  Te vadász vagy , ő meg egy vízfej hivatalnok , akit a létszámcsökkentésből kifelejtettek ... !   Nyihi



 Vigyorog Emelem

Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #679 Dátum: 2012. Május 16. - 22:57:56 »

  Ördög Ördög Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #680 Dátum: 2012. Június 20. - 12:16:58 »

Üdv!  Emelem

Hétfőn meghívást kaptam Koldusszállásra Apósom régi vadászcimborájától ünő vadászatra. Tavaly besegítettem vadkárelhárításon, mivel nem tudott kiülni pár alkalommal így én mentem helyette. Bár ez nekem egyáltalán nem volt teher vagy fáradtság.
Szóval, Imre jött értem 19:30-ra és kivitt a vadászházhoz, beiratkoztunk és elindultunk a les felé. Egy szép nagy a vad számára telepített lucernaföld szélén volt a lesünk. Felmálháztunk, lepakoltunk és gyönyörködve távcsöveztem a mezei nyulakat ahogy a lemenő napban élvezik a terített asztalt. Nemsokára megérkezett az erdő sűrűjéből egy fiatal tavalyi bika, Imre spektívvel figyelte és megállapította, hogy ez bizony egy selejt egyed. Minket viszont más érdekelt, de tapasztalatszerzésre jó volt vizslatni a bikát egy hozzáértővel az oldalamon.  Mosolyog
Amikor kipakoltam a táskám tartalmát, előkerült a közel 3kg-os lőzsákom is.  Ördög Kérdezte is Imre, hogy az meg mi? Azt mondja túl sok bizodalma nem volt még sosem ezek iránt, de aztán a spektívvel kipróbálta 60x-os nagyításban és elégedetten bólogatott mert nem remegett a látómező!  Vigyorog
Megígértem, hogy varratok neki is egyet mert talán akad még annyi granulátumom.
Amíg ezeket kitárgyaltuk megérkezett a várva várt ünő, de sajnos tőlünk vagy 250-300m-re legelészett az erdő szélén. A bika közben szépen elsunnyogott a kerítés mentén.
Kis idő múlva megérkeztek a tehenek a borjaikkal, így (már számomra is) világossá vált, hogy ez tényleg az az ünő amelyiket vártuk.
Szerencsénkre egyre közelebb ódalgott egy lucerna bálához, amit én referencia pontnak tekintettem, mert annál messzebb nem szívesen lőttem volna rá. (Közben Imre faggatott, hogy mekkora távolságra lőttem eddig a legmesszebb, mondtam egy rókát lőttem 2 éve kb: 120m-ről.)
Imre szerint is ha odáig beér nyugodtan megcélozhatom, és csak akkor lőjek ha teljesen biztos vagyok magamban. Már egészen a bála előtt volt az ünő, amikor végre keresztbefordult és nyugodtan eszegetett, ekkor előretoltam a rückstekkert és kibiztosítottam a fegyvert. Miután a lap mögé helyeztem a keresztet és megvártam a nyugodt lélegzetet, lőttem. Szokás szerint egy pillanatra nem láttam semmit az elsütés után, de felnéztem és úgy tűnt jó helyen találtam el, mert rögtön elfeküdt.  Közben Imre leverte a fejemről a kalapot és szólt, hogy bár jó lövésnek tűnik azért tegyek be egy újabb töltényt a puskába.  Ördög
Pár percet vártunk, aztán odasétáltunk az elejtett vadhoz, és valóban jó helyen találtam el az ünőt, kis bemenet kis kimenet, bordát nem is ért a lövés.
Megkaptam a töretet és a gratulációt, majd az avatást. Szarvasvadász lettem.  Vigyorog
Köszönöm Imrének és persze Dianának ezt a csodálatos, élményekben gazdag nyári estét.  Táncol Emelem
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #681 Dátum: 2012. Június 20. - 12:34:57 »

Gaben!  Gratulálok. Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #682 Dátum: 2012. Június 20. - 12:35:17 »

Megkaptam a töretet és a gratulációt, majd az avatást. Szarvasvadász lettem.  Vigyorog
Köszönöm Imrének és persze Dianának ezt a csodálatos, élményekben gazdag nyári estét.  Táncol Emelem

Gratulálok Gaben!  Igen  Emelem

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #683 Dátum: 2012. Június 20. - 12:36:11 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #684 Dátum: 2012. Június 20. - 12:42:37 »

Üdv!  Emelem

Szarvasvadász lettem.  Vigyorog
Köszönöm Imrének és persze Dianának ezt a csodálatos, élményekben gazdag nyári estét.  Táncol Emelem

Gratulálok! Emelem
Kövesse még sok szép "szarvasos élmény" az elsőt!
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #685 Dátum: 2012. Június 20. - 12:45:34 »

Gratulálok Gaben!  Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #686 Dátum: 2012. Június 20. - 13:49:49 »

Kedves Gaben!
Gratulálok! Emelem
Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #687 Dátum: 2012. Június 20. - 13:54:59 »



 ..... Szarvasvadász lettem.  Vigyorog


Gratulálok Gábor! Igen Emelem
Önuralom és jó lövés!! Igen Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #688 Dátum: 2012. Június 20. - 14:07:27 »

Köszönöm srácok!  Piál Wave
Attila élménybeszámolója után vert is a víz amikor megsimogattam!  Kacsint Ördög De szerencsére én nem tudok kézrátétellel gyógyítani!  Vigyorog
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #689 Dátum: 2012. Június 20. - 14:08:06 »

Gratulálok!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: