Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257935 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #615 Dátum: 2012. Január 10. - 08:55:33 »

Kösz Fiúk, mindenkinek!

Jól emlékszel Robi, tavaly télen lőttem legutóbb.  Korában sem erőltettem túlságosan a "terítéket", de az elmúlt egy év nagyon sok csömört hozott.
Említettem, hogy betörtek a vadászházba, hónapokig szó szerint a hányinger kerülgetett, ha be kellett lépnem, egyszerűen nem volt kedvem ott lenni. Ősszel aludtam kint először.
Voltak csetepatéim a társasággal, pontosabban annak vezetésével is. Októberig elő sem vettem a puskát a szekrényből, akkor is olyan fél szívvel mentem csak ki utóbőgésbe, a lelkem mélyén talán nem is akartam meglőni a bikát. Úgy éreztem, méltatlanok a körülmények az első gímbikához.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #616 Dátum: 2012. Január 11. - 23:10:02 »

Októberig elő sem vettem a puskát a szekrényből, akkor is olyan fél szívvel mentem csak ki utóbőgésbe, a lelkem mélyén talán nem is akartam meglőni a bikát. Úgy éreztem, méltatlanok a körülmények az első gímbikához.



Na, erről megint beugrott valami. Egy bika, egy ereje tudatára ébredt dárdás bika fotója....Teriték fotó viszont elmaradt. Remélem egyszer ez is pótlódik, eljön az alkalmas pillanat és a megfelelő bika és méltó körülmények. Kivánom! Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #617 Dátum: 2012. Február 06. - 21:53:11 »

Lőttem ma este egy tehenet.

Gyenge hóesésben és jó hidegben ültem ki egy silókupac mellé.
A szándék inkább a nézelődés, meg a szellőztetés volt.

Először persze őzek jöttek, szebbnél-szebbek úgyhogy puskára nem is gondoltam.
Aztán jött két spíszerbika, de azokban sem volt semmi kivetnivaló.
Aztán jötek egyre-másra a tarvadak is.

Már voltak vagy tíz-tizenketten, mikor hat-hét darab gondolt egyet, és elviharzott más kosztot keresni. Maradtak még páran, meg a háttérben a bokrok között is láttam még mozgást.

Onnét is szarvasok jöttek. Először egy borjú, majd utána a tehén. Már a bokrok között láttam, hogy a tehén erősen biceg. Ahogy kijött a nyílt placcra, tisztán látszott, hogy a jobb első lábát nem használja, és furcsán oldalra áll. Ezután már "csak" azt próbáltam megvárni megfagyás nélkül, hogy keresztbe forduljon úgy, hogy nem áll mögötte-előtte senki. Végre ez is eljött, így meg tudtam lőni.

A rudli elrohant, mintha hallottam volna reccsenést is, de nem volt biztos hogy az esetleges összeesés hangja-e vagy az elrohanó rudlié.
Mindenesetre úgy éreztem, jó helyen voltam.

A rálövés helyén aztán nagy csalódás fogadott, mert a várt vérrózsák helyett bizony csak az elugró nyomok voltak. Később sem volt vér semennyi...
Végül is ott feküdt vagy 50 m-re, de egész addig nem találtam egy csepp vért sem. Pedig - a friss hóban jól látható volt - többször hasra esett, több bokron is átgázolt, de sehol egy kenés.

A lába egész magasan, közvetlenül a test alatt, a vállizületben volt eltörve. Lövés vagy külső sérülés nem látszott rajta, de letyegett tőből, mint egy alacsony lapockalövés után.
Elcsúszhatott, vagy autó üthette el? fene tudja!

Nem volt egy nagytestű tehén, borjú volt benne, de talán nem követtem el szentségtörést.

Pakpakpejc!  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #618 Dátum: 2012. Február 06. - 22:06:51 »

Kama!
Ancigmancig Emelem
Aztán jött két spíszerbika, de azokban sem volt semmi kivetnivaló.
Ha esetleg lett volna.......(akkor is feb.06. áll a naptáron Stoel)

Milyen kaliber és lövedék párosítás eredményezte a vértelen menekülést?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #619 Dátum: 2012. Február 06. - 22:09:56 »

 Igen Kama!
Naplózva

Üdv,
Barna
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #620 Dátum: 2012. Február 06. - 22:15:08 »

Kama!
Ancigmancig :EmelHa esetleg lett volna.......(akkor is feb.06. áll a naptáron Stoel)

Milyen kaliber és lövedék párosítás eredményezte a vértelen menekülést?

Megvan fiatalkorúra az engedélyünk.

Egyébként 30-06 + 11,7-es MFS.
Így utólag gondolva, lehet, hogy egy kicsit srégen állt, és ezért nem volt kimenet. Fejvakarás Vállat von
Nem néztem meg zsigerelés után sajnos.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #621 Dátum: 2012. Február 06. - 22:39:12 »

Megvan fiatalkorúra az engedélyünk.

Egyébként 30-06 + 11,7-es MFS.
Sejtettem ám.....nekünk is Wave
Csak nem árt odaírni, megelőzhető vele pár gonosz gondolat Vigyorog.
Kell egy kis segítség a hatóság részéről, ha már az elejtési tervszámok itt-ott megemelkedtek Fejvakarás

Én a 30.06-ból a 11,7-es cseh lőszert lőttem, de néha az is művelt hasonlót.
De ha volt türelmem kivárni, hogy oldalról csak két lábat lássak (vagyis teljesen keresztben állt a vad), akkor nem igen fordult elő.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #622 Dátum: 2012. Február 07. - 08:34:04 »

Ha esetleg lett volna.......(akkor is feb.06. áll a naptáron Stoel)

Nálam , a megyei pb. titkára (1980) , a nyakánál fogva behúzatta február közepén , a lámpával lőtt 6-os bikát . Mondom neki :
- Bikára tilalom van !
- Nem baj Karcsi ! Csináljon belőle tehenet !
 Nyihi Ördög  Fejvakarás
Néhány nap múlva kiküldött egy vontató silót , meg egy vontató májusi morzsoltat . . . !   Vigyorog  Ördög Vállat von

 Emelem

Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #623 Dátum: 2012. Február 07. - 09:15:51 »

Kama!  Emelem

Decemberben lőttem egy 80 kg-os forma kanit, januárban pedig egy nagy meddő kocát (110 kg). Ugyanezt tapasztaltam amit te is. Nálam körülbelül 60 métert, ment el mindegyik. Semmi vér nem volt, csak ahol már megtaláltam őket. Pedig nagyon bíztam benne, hogy majd a hóban jó vérnyommal követhetem őket. Nem így történt. A lőszer: 30.06-os 11.7-es Hornady LM-volt.

Vadászüdv.:

K. Ádi

Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #624 Dátum: 2012. Február 07. - 10:48:55 »

Én az ilyen lőszereknek nem nagyon adnék második esélyt sem. Továbbra is ezeket lövitek?? Vállat von
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #625 Dátum: 2012. Február 07. - 10:55:24 »

Van, hogy a vad nem teljesen keresztben áll a lövés pillanatában és elugrás után ráhúzódik a kis sebnyílásra a bőr és befelé a testüregbe vérzik. Sajnos jó lövésnél sem mindíg talál vér nyomot az ember, és nem biztos, hogy ez a lőszer hibája minden esetben.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #626 Dátum: 2012. Február 07. - 11:14:08 »

Én az ilyen lőszereknek nem nagyon adnék második esélyt sem. Továbbra is ezeket lövitek?? Vállat von

Valószínű nem állt teljesen keresztben, és tovább várni meg nem akartam, mert hátha belép elé/mögé valaki, aztán félig már úgyis meg voltam fagyva. Meg azért már szürkült is eléggé.
Magasan volt a belövés, kimenet valószínűleg nem volt, ezért inkább befelé vérzett.

Egyébként ezt az esetet inkább szabályt erősítő kivételnek mondanám, mert nagyon elégedett vagyok az MFS-el.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #627 Dátum: 2012. Február 07. - 11:34:55 »

Magasan volt a belövés, kimenet valószínűleg nem volt, ezért inkább befelé vérzett.
Wave Na ezt nem veszik figyelembe sokan: ha magas a lövés, egyerűen nincs annyi vér hogy megteljenek az érintett testüregek; másik dolog hogyha aortát vagy egyéb főeret vagy szivet ér a lövés akkor meg nem is tud kipumpálni semmit. Ellenben a vadnak a közelben kellene lennie...
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #628 Dátum: 2012. Február 07. - 12:12:05 »

Én az ilyen lőszereknek nem nagyon adnék második esélyt sem. Továbbra is ezeket lövitek?? Vállat von

Én továbbra is a Hornady-t használom, mert van még belőle elég sok. Én azt tapasztaltam, hogy a Hornady LM szabályosan szétfröccsent a bemenetnél. Kimenet egyik disznónál sem volt.

Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #629 Dátum: 2012. Február 07. - 22:51:27 »

Wave Na ezt nem veszik figyelembe sokan: ha magas a lövés, egyerűen nincs annyi vér hogy megteljenek az érintett testüregek; másik dolog hogyha aortát vagy egyéb főeret vagy szivet ér a lövés akkor meg nem is tud kipumpálni semmit. Ellenben a vadnak a közelben kellene lennie...
Azért a szívlövésnek elég jellegzetes vérnyoma marad, nagy fröccsenésekkel...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: