Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 258316 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #480 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 13:26:15 »

Nem haragszom, szerintem nincs miért. Beszélgetünk még akkor is ha olyan nagyon érzékenyek vagytok.....

Lehet, hogy érzékenyek vagyunk, még nem szoktunk hozzá, hogy valaki három hozzászólással mindenkit kioszt  Kacsint . De belejövünk ...
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #481 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 13:29:55 »

Maradjunk ebben, ne kelljen három mondattal megkeresnem a Te tolerancia-küszöbödet.

Szép napot!

 Emelem Effendi

Pedig arra befizetnék,  Effendi Te elsőre is megtalálnád  Ördög
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #482 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 13:47:00 »

Én a vadászatról és a vadásztatásról beszélek és nem arról, hogy kinek mekkora fáradtságába telik, hogy úgy tegyen mintha vadászna. A problémáidat, hagyd otthon vagy ne vadásszál. Ne sajnáltasd magad mert mindezeket minden vizsgázott vadásznak tudnia kell, ha pedig nem tudja az nem vadász. Az utánkeresés pedig vérebes profi feladat, ha nem vagy hivatalosan bejegyzett vizsgázott vérebes utánkereső, akkor a legjobb megoldás, hogy nem téblábolsz a sebzés helyén, nehezítve ezzel az utánkeresési munka sikerességét.
Tudod az csak nálatok  működik úgy, hogy ha majd valaki ráér kiviszi a vendéget. Jobb helyeken a hivatásos személyzet kapacitásának megfelelően fogadják a vendégkört. Persze a kapzsiság, a nagyotmarkolás lehetősége sokakat elvakít.

Megint egy okos! Éljen!  Taps
Várom a további agytágítást, hogy is csináljuk!  Röhög
Naplózva

Üdv: Bence
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #483 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 14:39:09 »

"Az utánkeresés pedig vérebes profi feladat, ha nem vagy hivatalosan bejegyzett vizsgázott vérebes utánkereső, akkor a legjobb megoldás, hogy nem téblábolsz a sebzés helyén, nehezítve ezzel az utánkeresési munka sikerességét."

Amennyiben ez így működne, akkor kevés sebzett vad kerülne terítékre!  Fejvakarás
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #484 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 14:47:46 »

Én a vadászatról és a vadásztatásról beszélek és nem arról, hogy kinek mekkora fáradtságába telik, hogy úgy tegyen mintha vadászna. A problémáidat, hagyd otthon vagy ne vadásszál. Ne sajnáltasd magad mert mindezeket minden vizsgázott vadásznak tudnia kell, ha pedig nem tudja az nem vadász. Az utánkeresés pedig vérebes profi feladat, ha nem vagy hivatalosan bejegyzett vizsgázott vérebes utánkereső, akkor a legjobb megoldás, hogy nem téblábolsz a sebzés helyén, nehezítve ezzel az utánkeresési munka sikerességét.
Tudod az csak nálatok  működik úgy, hogy ha majd valaki ráér kiviszi a vendéget. Jobb helyeken a hivatásos személyzet kapacitásának megfelelően fogadják a vendégkört. Persze a kapzsiság, a nagyotmarkolás lehetősége sokakat elvakít.

Örülök hogy lelkes vagy, de azért látom kisebb hézagok vannak az ismeretanyagban.

„Ne sajnáltasd magad mert mindezeket minden vizsgázott vadásznak tudnia kell, ha pedig nem tudja az nem vadász.”

Engedd meg, de pl az idegen nyelv tudása nem tárgya a vadászvizsgának. Az sem gyenge, hogy te így megmondod, hogy ki a vadász, és ki nem.

„Az utánkeresés pedig vérebes profi feladat, ha nem vagy hivatalosan bejegyzett vizsgázott vérebes utánkereső, akkor a legjobb megoldás, hogy nem téblábolsz a sebzés helyén, nehezítve ezzel az utánkeresési munka sikerességét.”

Tökéletes! Annyival kiegészíteném, hogy bejegyzett vérebes utánkereső nem leledzik minden faluban, ezért bizony előfordul, hogy messzebbről érkezik hozzánk. Ilyenkor feltétlenül szükséges, hogy a területet ismerő kisérő végig jelen legyen. Egyrészt megmutatva a sebzés helyét, ismertetve a körülményeket, másrészt megy a vérebessel, mert megesik hogy a sebzett vad átmegy a területhatáron, és ha ilyenkor a területet nem ismerő vérebvezető utánamegy, az komoly problémaforrás lehet.
Harmadrészt ha eredményes az utánkeresés, nem várjuk el a vérebvezetőtől, hogy egyedül zsigerelje, szállítsa a szarvast. Mindig megy helyi kisérő a vérebessel, általában az, aki rálövetett a bikára.

„Tudod az csak nálatok  működik úgy, hogy ha majd valaki ráér kiviszi a vendéget.”

Legjobb! Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #485 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 15:36:26 »

Jó napot Zsiványok! Emelem

Irány a csevegő, mert teljesen szétoffoljátok a gím tarvad topikot!  Fa testápoló Fa testápoló Fa testápoló
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #486 Dátum: 2011. Október 01. - 11:40:08 »

Szeptember utolsó napján egy idei bikaborjú fej és lábak nélkül,zsigerelve miért 22 kg? A tehén mellette jó erőben,jó kondiban volt...
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #487 Dátum: 2011. Október 01. - 12:45:42 »

Szeptember utolsó napján egy idei bikaborjú fej és lábak nélkül,zsigerelve miért 22 kg? A tehén mellette jó erőben,jó kondiban volt...

Miért kék az ég,zöld a fű, a víz vizes...tudod rá a választ?  Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #488 Dátum: 2011. Október 01. - 18:56:11 »

Miért kék az ég,zöld a fű, a víz vizes...tudod rá a választ?  Kacsint
"Mert
Lehet zöld az ég és lehet kék a fű
Nekem mindegy hisz végül is így gyönyörű
A tévedés néha jó
Tudod Amerikába is így jutott el az a hajó!" Wave


Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #489 Dátum: 2011. Október 02. - 16:58:55 »

 Röhög

 Taps
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #490 Dátum: 2011. Október 02. - 17:00:22 »

Szeptember utolsó napján egy idei bikaborjú fej és lábak nélkül,zsigerelve miért 22 kg? A tehén mellette jó erőben,jó kondiban volt...
Tegnap este elejtettem egy ünőborjút! Egy barátommal ültünk a lesen, mindketten kicsinek láttuk a tehén mellett, aztán zsigerelve, fej és lábak nélkül 54 kg lett! Ez nálunk átlagos testsúly.
A 22 kg az túl kicsi! Nem volt beteg?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #491 Dátum: 2011. Október 02. - 17:56:30 »

Tegnap este elejtettem egy ünőborjút! Egy barátommal ültünk a lesen, mindketten kicsinek láttuk a tehén mellett, aztán zsigerelve, fej és lábak nélkül 54 kg lett! Ez nálunk átlagos testsúly.
A 22 kg az túl kicsi! Nem volt beteg?
A Tiéd tavaly volt borjú,idén már ünő.Akármilyen jók is a helyi adottságok,4 hónap alatt nem lesz 54 kg-os!
Az enyémnek sem külső,sem belső elváltozása nem volt,viszont élénk pettyes volt,késői (augusztusi) ellésből származhatott.Csak azért furcsállottam,mert nem emlékszem,hogy tavaly eltolódott volna a bőgési időszak... Vállat von
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #492 Dátum: 2011. Október 02. - 20:58:43 »

Lőttem, ill. lövettem már ilyen október eleji-közepi időszakban magam is satnya pettyes borjút (a leadósúlyára már nem emlékszem, de huszonvalamennyi lehetett), meg 50 kg fölötti bikaborjút is. A hüle vadászmester még belém is kötött, hogy mért borjút írtam be, mikor ő nézte a hűtőben és az ünő.

Mondtam neki, hogy azér' vazze, mert pöcse volt! De akkor se hitte...  Rííí

Nem hinném, hogy ekkora szórás lenne a születésekben, ez inkább fejlődésbeli eltérés lehet.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #493 Dátum: 2011. Október 02. - 21:13:52 »

Fégbockék szomszédjában vadászom.

Eddig legnagyobb borjú amit lőttem 61 kiló volt valamikor október vége felé.
(hasonló volt a helyzet, hogy kijött a tehén meg a borjú a lucernára és mivel kellett valakinek a szarvas meglőttem a borjút...mekkora lehetett a majd' dupla akkora tehén???)
Az ünők nálunk már vadkáros időszakban is 60-70 kiló körül (akár felett is) vannak. Kacsint
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #494 Dátum: 2011. Október 03. - 08:00:30 »

Fégbockék szomszédjában vadászom.

Eddig legnagyobb borjú amit lőttem 61 kiló volt valamikor október vége felé.
(hasonló volt a helyzet, hogy kijött a tehén meg a borjú a lucernára és mivel kellett valakinek a szarvas meglőttem a borjút...mekkora lehetett a majd' dupla akkora tehén???)
Az ünők nálunk már vadkáros időszakban is 60-70 kiló körül (akár felett is) vannak. Kacsint


 Én pedig még annál is nagyobb ünőt lőtem be beee!        Tudod a "Bátyus  ünőőőőőőőőőő !"     Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: