Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 258482 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #435 Dátum: 2010. December 06. - 19:48:31 »

Szervusz Feri.
Neked is szívböl gratulálok.
Szép történet,remek fotok.
Köszönöm,hogy meg osztod velünk.
Üdv:HSanyi
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #436 Dátum: 2010. December 06. - 21:08:21 »

Ha nem haragszotok, még egy dolgot fűznék a tarvad vadászatához. Mint már volt róla szó, a tarvad selejtezése a létező legfontosabb dolog lenne a világon, mivel az utódok tekintetében meghatározóbb szerepük van, mint a bikáknak. A szakszerű selejetezéshez persze ismerni kellene legalább a legjobb minőségű bikaborjakat világra segítő tarvad egyedeket (név szerint), és rájuk jobban vigyázni, mint a legnagyobb bikákra. Ki tudja ezt megxsinálni? Ki ismeri ennyire a területét, és az ottani állományt? No, ezért nm lehet a tarvad vadászatát egy vállrándítással elintézni, lekicsinyelni pedig egyáltalán nem, egyébként sem!
L.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #437 Dátum: 2010. December 06. - 21:26:41 »

Üdvözlök Mindenkit!
Tegnap este egy meghívásnak eleget téve elmentem a lakhelyemtől távol vadászni. Elég korán kint voltunk a kiszemelt területen. Bíztam a szerencsében mert egy éve ugyanitt karácsony előtt két nappal lőttem egy dám borjút. Sokáig semmi nem mutatkozott semmi beszélgettünk halkan néha néha. Negyed 5 körül hirtelen zörgést halottam. Oda súgtam vendéglátómnak, hogy valami jön de addigra már kint volt a legelőn egy tarvad csapat. Szolt a vendéglátó, hogy célozzam meg valamelyiket. Megcéloztam az utolsót de nagyon táncolt a szálkereszt az oldalán hiszen elkapott a vadászláz. Sikerült megnyugtatnom kicsit magam és akkor elhúztam a ravaszt. A vad gyönyörűen jelzett, mint ahogy a nagy könyve meg van írva felfele ugrott mondom magamba ez biztos blatt lövés. Vártunk kicsit a csapat nem futott messzire egybe tömörülve álltak egy helyben kicsit messzebb a rálövés helyétől. Egy idő után eltűntek. Megnéztük a rálövés helyét semmi vér, megnéztük ahol a csapat álldogált ott sincs semmi vér. Végignéztük a legelőt semmi. Nagyon bántott a dolog, hogy hibáztam. Vendéglátóm biztatott, hogy semmi gond de én csak bánkódtam rajta. Ma délelőtt felhívott, hogy hogy vagyok tudtam-e aludni. Mondtam neki h ha nem laknék messze akkor ma kimentem volna megnézni. Erre bejelenti, hogy ő kint volt és megvan a tehén amire rálőttem. Egy gazos foltban feküdt el 20 méterre attól ahol kerestük. Gyorsan utazás jelképes töret és avatás hisz első gímszarvasomat sikerült terítékre hoznom. Jó lövés volt tüdő, máj, szív kapott. Gyöngyfogat kiszedtük és medál lesz belőle. Nagy kő esett le a szivemről és nagyon örülök. Hát ez életem első Gímszarvas története.
Üdv Zoli!

Szia Zoli!
Gratulálok az elsőhöz!  Igen
Nem rosszindulatból, de legközelebb kérdezz vissza a kísérőnél, hogy melyiket a valamelyik közül.
Nincs annál szebb, amikor sikerül a rudliből kiválasztani és meglőni a leggyengébb borzas borjút-ünőt, vagy csontos meddő tehenet.

Vadászüdvözlettel, Horrido
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #438 Dátum: 2010. December 06. - 21:30:43 »

Üdvözletem Mindenkinek!
Remélem, nem haragszotok meg, hogyha megosztom Veletek a ma délelőtti "villámvadászatomat" egy pár képpel fűszerezve...

Naná hogy nem! Sőt! Igen Igen Igen
Nincs is szebb a nappali cserkészeteknél, pláne az olvadós csöpögős időben, hóban-nyomon.
Kár, hogy ritkán adatik meg. Pedig lenne még 23 nap szabadságom idén..... Rííí Rííí
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #439 Dátum: 2010. December 06. - 22:09:14 »

" Szolt a vendéglátó, hogy célozzam meg valamelyiket."

Mindenhol így készül a "meddő tehén", meg az "árva borjú" !!  Nyihi
 Vigyorog Emelem
Naplózva
zoli0627
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #440 Dátum: 2010. December 07. - 07:59:08 »

Üdv mindenkinek! A vendéglátómat egy kiváló vadászembernek ismertem meg nagyon jó barátom és igaz nem vadgazda de nagyon ért a vadászathoz és igazi vadászember aki figyel és szem előtt tartja a selejtezést is. Ebből a tarvad csapatból azért mondta, hogy mindegy melyiket célom mert tudta, hogy én is a kisebbet fogom célozni. Ez a tehén amelyiket lőttem volt a legkisebb a csapatban és a legvégén volt egyedül. A többi fedésben volt és nem szerettem volna esetlegesen megsebezni kettő vadat ok nélkül. Ennél a tehénnél a többi jóval erősebb volt. Szerintem bárki így cselekedett volna hiszen próbálok igaz vadászként helytállni. Köszönöm a gratulációkat.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #441 Dátum: 2010. December 07. - 08:14:09 »

 Emelem Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #442 Dátum: 2010. December 07. - 17:44:30 »

Naná hogy nem! Sőt! Igen Igen Igen
Nincs is szebb a nappali cserkészeteknél, pláne az olvadós csöpögős időben, hóban-nyomon.
Kár, hogy ritkán adatik meg. Pedig lenne még 23 nap szabadságom idén..... Rííí Rííí

Azt már az idén aligha veszed ki! Legalább több lesz jövőre!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #443 Dátum: 2010. December 07. - 17:55:27 »

Üdvözletem Mindenkinek!
A mai havas napot egy piros betűs nappá tette nekem Diana!
Reggel egy sutát, délután egy borjút sikerült lőnöm!
Mindenkinek hasonló szép Vadásznapokat kívánok!




 Emelem

Valóban remek ajándék Dianától, kívánok meg nagyon sok lehetőséget! Üdv: Gyula
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #444 Dátum: 2011. Január 05. - 12:38:27 »

Egy pillanatkép ma reggelről...  Kacsint



 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #445 Dátum: 2011. Január 05. - 13:01:47 »

Sebzés-utánkeresés?

Egy pillanatkép ma reggelről...  Kacsint

 Emelem
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #446 Dátum: 2011. Január 05. - 20:42:59 »

Sebzés-utánkeresés?
Igen Wave
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #447 Dátum: 2011. Január 06. - 09:54:30 »

Igen Wave

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #448 Dátum: 2011. Január 06. - 09:57:43 »

 Igen
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #449 Dátum: 2011. Január 06. - 10:10:38 »

Feri!  Igen

Egy kis sztorit is kerekíthetnél hozzá!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: