Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 258132 alkalommal)
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #405 Dátum: 2010. November 15. - 13:38:53 »

Svferi!

Waidmannsheil! Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #406 Dátum: 2010. November 15. - 14:02:04 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #407 Dátum: 2010. November 15. - 16:02:01 »

Feri!  Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #408 Dátum: 2010. November 16. - 20:31:20 »

Nálunk erre a szép időre nagyon elkezdtek mozogni a szarvasok. Az elmúlt hetekben alig láttam, pedig reggelre ott volt a rengeteg nyom minden felé, csak nagyon későn este indult meg a mozgás. Azóta eltűnt a kukorica a területről és esténként minden tarlón, vetésen látni szarvast. Ráadásul elég korán kiváltanak!
Most az elmúlt három napban két borjút, egy ünőt és egy tehenet ejtettem el, de még 3-4 darabot könnyen lőhettem volna!
A legszebb a szombat este volt, amikor jó ötven darabot láttam!!!
De vasárnap is, mikor az UAZ-zal mentem be a tarlóra az elejtettekért, nyugodtan kint maradt egy 10-es rudli csipegetni.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #409 Dátum: 2010. November 27. - 20:51:25 »

Üdvözletem Mindenkinek!
A mai havas napot egy piros betűs nappá tette nekem Diana!
Reggel egy sutát, délután egy borjút sikerült lőnöm!
Mindenkinek hasonló szép Vadásznapokat kívánok!




 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 27. - 21:10:30 írta Sakac » Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #410 Dátum: 2010. November 27. - 20:53:55 »

Még sok ilyen eredményes napot! Emelem Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #411 Dátum: 2010. November 27. - 21:09:01 »

Üdvözletem Mindenkinek!
A mai havas napot egy piros betűs nappá tette nekem Diana!
Reggel egy sutát, délután egy borjút sikerült lőnöm!
Mindenkinek hasonló szép Vadásznapokat kívánok!

 Emelem

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 27. - 21:14:56 írta Boar » Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #412 Dátum: 2010. November 28. - 20:07:17 »

Köszönöm!
És Sakac, a javítást is!  Wave
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
zoli0627
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #413 Dátum: 2010. December 05. - 21:16:26 »

Üdvözlök Mindenkit!
Tegnap este egy meghívásnak eleget téve elmentem a lakhelyemtől távol vadászni. Elég korán kint voltunk a kiszemelt területen. Bíztam a szerencsében mert egy éve ugyanitt karácsony előtt két nappal lőttem egy dám borjút. Sokáig semmi nem mutatkozott semmi beszélgettünk halkan néha néha. Negyed 5 körül hirtelen zörgést halottam. Oda súgtam vendéglátómnak, hogy valami jön de addigra már kint volt a legelőn egy tarvad csapat. Szolt a vendéglátó, hogy célozzam meg valamelyiket. Megcéloztam az utolsót de nagyon táncolt a szálkereszt az oldalán hiszen elkapott a vadászláz. Sikerült megnyugtatnom kicsit magam és akkor elhúztam a ravaszt. A vad gyönyörűen jelzett, mint ahogy a nagy könyve meg van írva felfele ugrott mondom magamba ez biztos blatt lövés. Vártunk kicsit a csapat nem futott messzire egybe tömörülve álltak egy helyben kicsit messzebb a rálövés helyétől. Egy idő után eltűntek. Megnéztük a rálövés helyét semmi vér, megnéztük ahol a csapat álldogált ott sincs semmi vér. Végignéztük a legelőt semmi. Nagyon bántott a dolog, hogy hibáztam. Vendéglátóm biztatott, hogy semmi gond de én csak bánkódtam rajta. Ma délelőtt felhívott, hogy hogy vagyok tudtam-e aludni. Mondtam neki h ha nem laknék messze akkor ma kimentem volna megnézni. Erre bejelenti, hogy ő kint volt és megvan a tehén amire rálőttem. Egy gazos foltban feküdt el 20 méterre attól ahol kerestük. Gyorsan utazás jelképes töret és avatás hisz első gímszarvasomat sikerült terítékre hoznom. Jó lövés volt tüdő, máj, szív kapott. Gyöngyfogat kiszedtük és medál lesz belőle. Nagy kő esett le a szivemről és nagyon örülök. Hát ez életem első Gímszarvas története.
Üdv Zoli!
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #414 Dátum: 2010. December 05. - 21:33:16 »

 Emelem Igen Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #415 Dátum: 2010. December 05. - 22:33:32 »

Egy gazos foltban feküdt el 20 méterre attól ahol kerestük. Üdv Zoli!
Első szarvasomat (egy gyenge ünőt) 19 évesen, az akkori fővadászom jóindulatából lőttem, még saját fegyver és vadászjegy híján.
Nyáron, tejesedő búzában. A lövéskor annyira elkapott a vadászláz, hogy később sem az irányt, sem a távolságot nem tudtam volna megmondani OOO
Először annyira kerestem vagy egy órán át hogy letapostam vagy fél hektár terményt mire ráakadtam Ördög
Aztán visszamentem a vadászházhoz, szólni Bélabácsinak és együtt mentünk vissza az UAZ-zal.
Na akkor meg már nem tudtam, hogy melyik völgybe húztam le a 4 közül, negyed óra keresés után azt hitték, hogy csak kitaláltam az egészet Nyihi
De persze meglett és "jól" fel is lettem avatva egy vesszőseprűből kihúzott veresgyűrű-som karóval   Táncol Táncol

Zoli!
Szívből gratulálok az elsőhöz, azt kívánom, hogy ez az érzés köszönjön vissza majd a századiknál is  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #416 Dátum: 2010. December 06. - 12:47:30 »

Zoli! Gratulálok az első szarvasodhoz!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #417 Dátum: 2010. December 06. - 13:16:08 »

Üdvözletem Mindenkinek!
Remélem, nem haragszotok meg, hogyha megosztom Veletek a ma délelőtti "villámvadászatomat" egy pár képpel fűszerezve...
Nagyon mondták az időjósok, hogy ma reggel megjön az enyhülés, úgyhogy elterveztem, hogy hajnalban cserkelek egyet a latyakos hóban...
Keltem is reggel hatkor, nézem az "időt" -7 fok... Hát ez jól megenyhült... (bár tegnap kétszer ennyi minusz volt, de akkor is, +3, +4 fokot igértek ma reggelre). Úgyhogy gyorsan vissza is feküdtem, ugyanis nem sok értelmét láttam annak, hogy a ropogó hóban cserkeljek. Gondoltam, akkor majd a délelőtt, addigra biztos megjön az enyhülés. Nyolc utá keltem, és "örömmel" fogadtam, hogy bizony még mindig nincs sokkal melegebb, mint 2 órája, de már nem bírok magammal, ha recseg, ha ropog, akkor is sétálok egyet még ma, mielőtt délután viszabuszozok Debrecenbe!
Úgyhogy megreggeliztem, és pontban 9-kor voltam a beírókönyvnél. Tervem egy kis kör a már jópár disznós élménynél emlegetett Hársas-alja felett, a Mocsföldön (ahol a múltkor lőttem azt a fiatal kancsit, aminek az a "kétes megítélésű" utánkeresése volt), aztán vissza a Holló-tanyánál.
Még mindig fagypont alatt van a hőmérséklet, bár nem ropog annyira, mint tegnap, de azért nem lehet csendben menni. Igazából csak egy agyszellőztető sétára vágyok, de ha találok valami követni érdemes disznó nyomot, vagy netalán elém állna valami szarvas tarvad, akkor hagynám magam elcsábulni...
Elindulok felfelé a Mocson, olyan igazi ködös-zúzmarás téli idő van.





Nem haladok 200 métert, amikor nekem jobbról egy kis akáccsomóból hirtelen mozgolódás, és már fel is ugrik két szarvas.



A tehén meglép jobbra lefelé, el is tűnik a szemem elől, de a borjú balra tartva a kökény- és galagonyabokrok között előttem szándékozik keresztbe menni, éppen a les irányába. Megáll, csak a feje van ki egy kökény mögül... Lépek kettőt, közben elindul - jó "csontos", állapítom meg. Aztán megint megáll előttem keresztben vagy 60 méterre, itt már céltávcsövön keresztül nézem, most ki van egy arasznyi a hátából, kereszt lap mögött, egy kicsit lejjebb húzom... DURRR!!! A borjú szépen jelez: felugrik, kirúg, aztán nagy örömömre nem lefelé a völgynek, hanem fel a les felé indul el. Tesz egy félkört, megáll, tántorog... és eldől... Nyugodtan a vállamra akasztom a fegyverem, nézem az időt, negyed tíz múlt öt perccel... Húsz perce még a beírókönyvnél voltam  Mosolyog Várok még pár percet, aztán szépen megkeresem a rálövés helyét:



Onnantól pedig végig a csapán:



És a csapa végén:



Levett sapkával állok meg felette, megadom Neki a végtisztességet. Egy eléggé sovány bikaborjút sikerült lőnöm - mint később kiderült, zsigerelve mindössze 35 kg volt...
Eligazgatom, megcsinálom a ravatalát, elmegyek egy kis cserfához utolsó falatért, meg töretért...





Mellettünk a les:



Mindenkinek hasonló szép élményket kívánok!
Üdv: Feri  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #418 Dátum: 2010. December 06. - 13:36:42 »

Gratulálok Feri!  Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #419 Dátum: 2010. December 06. - 13:44:32 »

 Igen Emelem


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: