Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288866 alkalommal)
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #165 Dátum: 2009. Október 14. - 20:09:01 »

Jön valaki hétvégén a Hortobágy kupára????
Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #166 Dátum: 2009. Október 18. - 18:59:21 »

Ma újra 2. alkalommal vittem a vizslám vizes terepre tanítani, gyakorolni.Nagyon nem törődőt a víz hőmérsékletével, az eddig jól bevált apportírozó eszköz egy műanyag petpalack amibe kevés homokot raktam a súly miatt.Bedobás után rögtön vágta magát utána a vízbe és addig úszót amíg megtudta fog majd hozta nagy örömmel. Már talán felkészült az alap dolgokra ,úgyhogy jöv héten vadászatra lesz elvíve pórázon hogy szokja ,lövéstől nem fél . Táncol
 Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #167 Dátum: 2009. Október 18. - 19:10:09 »

Nagyon jó, Igen sok sikert, örömöt kívánok Nektek!!

 Emelem :turbanos
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #168 Dátum: 2009. Október 27. - 07:12:16 »

Azokat kérdezném, akik foglalkoznak egyszerre több kutyával:
Jellemző az hogy ha a kölyökkutya biztosan teljesít feladatokat egyedül, hajlamos azokat "elfelejteni" ha mellette van az öregebb is?

Teljesen normális. Képzéshez szét kell választani őket és amikor már biztosan megy, akkor együtt foglalkozni velük (fegyelmezési gyakorlatok, apport, stb.). Amúgy ha az idősebb jólnevelt, akkor egy csomó általános dolog van, amit a kölyök könnyebben megtanul közösen és nem kell tanítanod neki. (pl. mikor léphet ki a kapun).
Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #169 Dátum: 2009. Október 27. - 08:05:29 »

Túl vagyunk az első vadászaton is a "Samuval" nagyon hebrencsnek látszott első órákban, minden kutyához szaladt nagy volt a öröm hogy póráz nélkül vadászhat.Ment is követte a többit, hívásra vissza jött, végezte a parancsokat De pár óra vadászat után már kezes bárány lett.Amire büszke voltam az elején esett egy kakas és nyomban ott termet, de ugye kezdő lévén csak szagolgatja és amire felfogta hogy mi az a másik kutya vitte is a gazdájának.Nem tudom a szagokkal kell még barátkozzon vagy hogy kell tanítani?? pld egy kutya állta a vadat ez meg csak szaladgált körbe, oda hívtam és nem nagyon talált rá, miután felröpült akkor kezdet szaglászni és figyelni mi is volt ez. Most az aport fájára rákötöztem két fácán szárnyat hogy szokja, azt hozza vissza, mert ha fát vagy bármit eldobok hozza de a szőrös vagy tollas dolgot csak hengergeti az órával.Kezdi szokni Vigyorog de még sokat kell gyakorolni.... Vadász
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #170 Dátum: 2009. Október 27. - 18:24:45 »

Szia Kalandtura! Mennyi idős a kutyád?
Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #171 Dátum: 2009. Október 27. - 22:43:39 »

Szia!
10 hónapos volt.
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #172 Dátum: 2009. Október 28. - 17:57:34 »

10 hónaposan már jó teljesítmény tőle amit írtál,de had szokjon a szőrös,tollas dolgokat,mert ha nem igy lesz később még baj lehet belőle! A vadmegállást tudod vele gyakoroltatni úgy hogy teszel ki a rétre fácánt,fürjet,galambot,természetesen élőt,aztán rásétálsz vele,mintha ő találná meg,aztán ha már látod hogy húz rá,maradj mellette,biztasd,de ne engedd hogy megfogja,lerohanja.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #173 Dátum: 2009. November 16. - 19:36:07 »

Sziasztok!
Egy 9 hónapos magyar vizsla kölyök gazdát keres.
Ingyen elvihető. Minden oltása megvan. A kutya Dányba van. Azért akarnak tőle megválni, mert túl eleven és az egész kertet lerendezte. Akinek kell, ezen a számon érdeklődhet: Szekeresné Csilla (20)373-6944
Naplózva

Jó szelet!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #174 Dátum: 2009. November 20. - 11:25:13 »

Sziasztok!

Nem most kezdtem már a kutyázást, de most hétvégén csak pislogtam...
A r.magyar vizslám , szépen dolgozott, bár párszor kitört, de nem volt vészes mert lefordúlt a nyúlról ez kb 60-80 m után megtörtént.
Utána sebeztek egy nyulat melettem, és indult a kuty, nem birta befogni a nyulat és szépen visszatért egy kis idő múlva, erdőben volt, kettő hajtással utána viszont én sebeztem, a kuty szépen ment is, meg is fogta, csak éppen felemelte és megrázta, recsegés és vége, utána hozta, de nem akarta odaadni, csak kicsit leb@sz után.
Én meg csak néztem soha nem csinált ilyet.
Továbmentünk hozott még kettő szárnyas madarat, szépen ahog kel, nem törte - nem kezdte ki, mind a kettő élt még mikor odaadta.
Következő nyúl viszont ismét sebezve, a történet hasonló, gerinctörés 
Soha nem csinált még ilyet, nem veszekedős, kerüli a balhét, macsekokat se bántja

Mi történhatett??? Lehet esetleg kezdeni vel valamit??? Bár kétlem...
Ja és a "dögön" lévő nyuszit is szépen hozta nem nyamogta...
Naplózva

Üdv End
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #175 Dátum: 2009. November 20. - 11:34:43 »

Sziasztok!

Nem most kezdtem már a kutyázást, de most hétvégén csak pislogtam...
A r.magyar vizslám , szépen dolgozott, bár párszor kitört, de nem volt vészes mert lefordúlt a nyúlról ez kb 60-80 m után megtörtént.
Utána sebeztek egy nyulat melettem, és indult a kuty, nem birta befogni a nyulat és szépen visszatért egy kis idő múlva, erdőben volt, kettő hajtással utána viszont én sebeztem, a kuty szépen ment is, meg is fogta, csak éppen felemelte és megrázta, recsegés és vége, utána hozta, de nem akarta odaadni, csak kicsit leb@sz után.
Én meg csak néztem soha nem csinált ilyet.
Továbmentünk hozott még kettő szárnyas madarat, szépen ahog kel, nem törte - nem kezdte ki, mind a kettő élt még mikor odaadta.
Következő nyúl viszont ismét sebezve, a történet hasonló, gerinctörés 
Soha nem csinált még ilyet, nem veszekedős, kerüli a balhét, macsekokat se bántja

Mi történhatett??? Lehet esetleg kezdeni vel valamit??? Bár kétlem...
Ja és a "dögön" lévő nyuszit is szépen hozta nem nyamogta...

Szia!
Szerintem csak biztosra akart menni, nem szeret a nyúl után futni, főleg, ha még le is tolják érte! Mosolyog
Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #176 Dátum: 2009. November 29. - 18:31:50 »

Egyre jobban megy a vadászat Samunak! Ma már visszahozta a lőtt madarat és szépen állta is. Csak még mindig játékos, mindig menne a másik kutyák társaságába.
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 29. - 21:08:11 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #177 Dátum: 2009. November 29. - 18:32:36 »

http://www.flickr.com/photos/laciha8rd/4143644823/
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #178 Dátum: 2009. November 30. - 12:28:30 »

"Csak még mindig játékos, mindig menne a másik kutyák társaságába."

Még elég sokáig képes lesz rá... Bion az enyémnek ez az 5.-tele, de még mindig benne van a játék... Bion
Szinte sosem nőnek fel, csak egy kicsit komolyodnak... Bion
Naplózva

Üdv End
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #179 Dátum: 2009. December 03. - 10:01:03 »

Sziasztok!
Keresem: id. és ifj. Jilly Bertalan - A vadászkutyák idomítása c. könyvet
Ha valakinek megvan és megválna tőle, akkor szívesen feláldozom magam és megvásárolom!
Naplózva

Üdv: Bence
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: