Oldalak: 1 ... 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 [449] 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1453389 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6720 Dátum: 2013. December 19. - 10:42:25 »

Hmmm....
Ez a topic nem a céltávcsövekről szól??? Jól esett volna, ha valaki válaszra méltat. De majd utána olvasok máshol a dolognak.....
No mindegy...
Üdv


Utána tudsz olvasni itt is, csak a keresőt kéne használni, gondolom azért nem válaszolt senki.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
BesztiImi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #6721 Dátum: 2013. December 19. - 10:54:32 »

Utána tudsz olvasni itt is, csak a keresőt kéne használni, gondolom azért nem válaszolt senki.


Használtam, de semmi eredmény erre a típusra.
Naplózva

Kalappal!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #6722 Dátum: 2013. December 19. - 10:59:10 »

Kevesek tudnak objektíven válaszolni. Jó esetben az említettek közül egy van, amit használ. Nekem 8x56 S & B világítós. Hibátlan! Ár - érték hibátlan! De robosztus!
Nekem tetszene a 2,5-10*48 Zeiss Diavari .
Neked kell tudnod milyen a szemed, mire kell a cső, mennyi a rá való... stb.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6723 Dátum: 2013. December 19. - 11:25:38 »

Hmmm....
Ez a topic nem a céltávcsövekről szól??? Jól esett volna, ha valaki válaszra méltat. De majd utána olvasok máshol a dolognak.....
No mindegy...
Üdv

Kevesek tudnak objektíven válaszolni. Jó esetben az említettek közül egy van, amit használ. Nekem 8x56 S & B világítós. Hibátlan! Ár - érték hibátlan! De robosztus!
Nekem tetszene a 2,5-10*48 Zeiss Diavari .
Neked kell tudnod milyen a szemed, mire kell a cső, mennyi a rá való... stb.

Először Besztilmi kérdését akartam idézni de ebben a válaszban minden benne van.
Azt hozzátenném még akkor is ha a topik témájában igazad van hogy ha kérsz ne türelmetlenkedj! Olvass vissza - rengeteg dologra választ kapsz!
Ha nem tudod hogy mi a használhatóságban a különbség egy varia 2,5-10 és egy 8x56 között akkor nagy baj van . Én néztem és lőttem is ilyen szép és a puskán is jól mutató és mégis fényerős jól variálható csővel mint 2,5-10x48 Zeiss  Igen . Egyébként volt és van olyanom is amikkel az összehasonlítást kéred de nem tudom mire akarod használni így nagy általánosságban oldalakat írhatnék . - Főleg olyasmit amit már korábban leírtunk.      Emelem   ( Ja ! Deltám az nem volt de ugye az az etalon !  Stoel  )
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #6724 Dátum: 2013. December 19. - 14:44:01 »

Tisztelt Vadásztársak!

Fegyver belövés alkalmával lettem figyelmes a 4×32 zeiss távcsövön az állítótoronynál levő 100-as jelre (vonalra). Valaki tudja esetleg, hogy mire is való??

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
sab
Vendég
« Új üzenet #6725 Dátum: 2013. December 19. - 17:03:47 »

Tisztelt Vadásztársak!

Fegyver belövés alkalmával lettem figyelmes a 4×32 zeiss távcsövön az állítótoronynál levő 100-as jelre (vonalra). Valaki tudja esetleg, hogy mire is való??

 Emelem Viktor

Van ilyen kupakom, céltávcsövem, át néztem a google összes elérhető képét, de nem látom azt a 100..-as számot.
Függőleges tornyon az van, hogy ZF4/N Carl Zeiss Jena és a képélességdobon meg a gyártási szám. :Mosolyog
Naplózva
Szmöre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #6726 Dátum: 2013. December 19. - 17:46:54 »

Van ilyen kupakom, céltávcsövem, át néztem a google összes elérhető képét, de nem látom azt a 100..-as számot.
Függőleges tornyon az van, hogy ZF4/N Carl Zeiss Jena és a képélességdobon meg a gyártási szám. :Mosolyog
Naplózva
Szmöre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #6727 Dátum: 2013. December 19. - 17:49:14 »



       Szép jó estét kívánok!

        Nekem is van egy ilyen kis céltávcsövem , de nem találok 100-as számot, igaz van hozzá hasonlító jel rajt!

         http://kepfeltoltes.hu/view/131219/DSCN0344_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #6728 Dátum: 2013. December 19. - 17:53:55 »

       Szép jó estét kívánok!

        Nekem is van egy ilyen kis céltávcsövem , de nem találok 100-as számot, igaz van hozzá hasonlító jel rajt!

         http://kepfeltoltes.hu/view/131219/DSCN0344_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az a MC jelölés...

http://www.makszutov.hu/tudastar/bevonatok.php
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #6729 Dátum: 2013. December 19. - 19:53:35 »

Igen ilyen jelem nekem is van, de mellette van még egy 100 jelzés is. Ha lesz időm lefényképezem és feltöltöm!!

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
BesztiImi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #6730 Dátum: 2013. December 20. - 10:01:53 »

Először Besztilmi kérdését akartam idézni de ebben a válaszban minden benne van.
Azt hozzátenném még akkor is ha a topik témájában igazad van hogy ha kérsz ne türelmetlenkedj! Olvass vissza - rengeteg dologra választ kapsz!
Ha nem tudod hogy mi a használhatóságban a különbség egy varia 2,5-10 és egy 8x56 között akkor nagy baj van . Én néztem és lőttem is ilyen szép és a puskán is jól mutató és mégis fényerős jól variálható csővel mint 2,5-10x48 Zeiss  Igen . Egyébként volt és van olyanom is amikkel az összehasonlítást kéred de nem tudom mire akarod használni így nagy általánosságban oldalakat írhatnék . - Főleg olyasmit amit már korábban leírtunk.      Emelem   ( Ja ! Deltám az nem volt de ugye az az etalon !  Stoel  )


Tisztelt Csontmetsző és Stefi!

Elnézést kicsit tényleg türelmetlen voltam.
Nem mondtam egy szóval sem, hogy nem tudom mi a különbség egy fix nagyítású és egy vario céltávcső között. Tudom!  Mosolyog Ezt a modelt nem ismerem a Zeisstől (Diavari ZM 2,5-10x48 MC) és nem találtam róla véleményeket sehol. Itt hasznos összehasonlításokat és véleményeket olvastam céltávcsövekről, de konkrétan erre lettem volna kíváncsi, mert adódott volna egy eladó. No, de ezen már túl vagyok, mert nem fog összejönni a rávaló.
Amit szeretnék egyébként, hogy mindenképp variábel legyen, minél jobb szürkületi értékkel és itt nem a számszerűségre gondolok, mert az közismert illetve az adott. Max.200.000.- Ft-ig tudok nyújtózkodni, nem muszáj, hogy új legyen. Inkább az esti lesre használnám és nem csak szórón, rókára messzebb is szeretek lőni, ha biztos vagyok a dologban. 30-06-os kaliberű a fegyverem. Nem ma kezdtem a szakmát (99-óta), ezt csak azért írom, hogy van némi fogalmam a Vadászatról, nem kezdő vagyok (minden nagyképűség nélkül tényleg).  Mosolyog
Még egy kérdésem lenne a Zeiss ctávcsövekkel kapcs-ban! Az istenért nem találom, hogy mit jelentenek a betűk a típusoknál: Pl. Diavari Z, ZM, T, VM classic M. A szálkeresztet tudom, hogy számmal jelölik (4, 40, 60, stb.).
Egyébként nem ragaszkodom a Zeisshez, csak nézegettem egy oldalt, ahol elég korrekt áron találtam Diavarikat.
Köszönöm! Várom a válaszokat!  Vigyorog

Üdvözlettel!
Naplózva

Kalappal!
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #6731 Dátum: 2013. December 20. - 10:32:31 »

Tisztelt Csontmetsző és Stefi!

Elnézést kicsit tényleg türelmetlen voltam.
Nem mondtam egy szóval sem, hogy nem tudom mi a különbség egy fix nagyítású és egy vario céltávcső között. Tudom!  Mosolyog Ezt a modelt nem ismerem a Zeisstől (Diavari ZM 2,5-10x48 MC) és nem találtam róla véleményeket sehol. Itt hasznos összehasonlításokat és véleményeket olvastam céltávcsövekről, de konkrétan erre lettem volna kíváncsi, mert adódott volna egy eladó. No, de ezen már túl vagyok, mert nem fog összejönni a rávaló.
Amit szeretnék egyébként, hogy mindenképp variábel legyen, minél jobb szürkületi értékkel és itt nem a számszerűségre gondolok, mert az közismert illetve az adott. Max.200.000.- Ft-ig tudok nyújtózkodni, nem muszáj, hogy új legyen. Inkább az esti lesre használnám és nem csak szórón, rókára messzebb is szeretek lőni, ha biztos vagyok a dologban. 30-06-os kaliberű a fegyverem. Nem ma kezdtem a szakmát (99-óta), ezt csak azért írom, hogy van némi fogalmam a Vadászatról, nem kezdő vagyok (minden nagyképűség nélkül tényleg).  Mosolyog
Még egy kérdésem lenne a Zeiss ctávcsövekkel kapcs-ban! Az istenért nem találom, hogy mit jelentenek a betűk a típusoknál: Pl. Diavari Z, ZM, T, VM classic M. A szálkeresztet tudom, hogy számmal jelölik (4, 40, 60, stb.).
Egyébként nem ragaszkodom a Zeisshez, csak nézegettem egy oldalt, ahol elég korrekt áron találtam Diavarikat.
Köszönöm! Várom a válaszokat!  Vigyorog

Üdvözlettel!

Szia!

A Zeisseknél amit kérdeztél én úgy tudom , hogy ezek mind különböző típusok
A diavari-z a régi fémházas csövek, amiket a legnagyobb objektív átmérő az 52-es volt, west germany feliratos.
A ZM már az újabb ami már hasonlít a mai csövek felépítésére ,de szintén kelet-német feliratos.
A VM már Germany gyártmány és ha jól tudom  a victory modelleket képviseli.
Az M az jelenti ,hogy sínes .
A T* pedig többrétegű lencsebevonatot jelent, elvileg jobb fényáteresztést eredményez.

Ha nem így van kérem javítsatok ki ,mert eddig ebben a hiszemben éltem Vigyorog

Tamás
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6732 Dátum: 2013. December 20. - 14:46:11 »

Tisztelt Csontmetsző és Stefi!



Szerintem a 20 évesnél fiatalabb prémium variábel távcsövek közül válogathatsz ennyi pénzért. nem fontos annak világító pontosnak lenni.
Ha nem világítós akkor éjszakára jó az 1-es szálkereszt de azzal esetleg nappal távolra lövésnél lehet problémád. (?)
A Zeiss 4/A szélkeresztje de a S&B -é is alkalmas az éjszakai vadászatra is de pl. a Kahlest nem javaslom erre mert túl vékony. 
2,5-10x48 , 2,5-10x50 ,2,5-10x56 , 3-12x56 os csövek szinte mindenre alkalmasak még nem extrém helyzetben hajtásra is. Nézz szét az egun-on is talán még világítósat is kifoghatsz de ugye ott van egy kis reckírozás .         Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6733 Dátum: 2013. December 20. - 14:51:32 »

Szerintem a 20 évesnél fiatalabb prémium variábel távcsövek közül válogathatsz ennyi pénzért. nem fontos annak világító pontosnak lenni.
Ha nem világítós akkor éjszakára jó az 1-es szálkereszt de azzal esetleg nappal távolra lövésnél lehet problémád. (?)
A Zeiss 4/A szélkeresztje de a S&B -é is alkalmas az éjszakai vadászatra is de pl. a Kahlest nem javaslom erre mert túl vékony. 
2,5-10x48 , 2,5-10x50 ,2,5-10x56 , 3-12x56 os csövek szinte mindenre alkalmasak még nem extrém helyzetben hajtásra is. Nézz szét az egun-on is talán még világítósat is kifoghatsz de ugye ott van egy kis reckírozás .         Emelem

Stefi, az én cca. 35 éves Kahles Helia S 4A szálkeresztje épphogy jó vastag és kitűnően lehet vele éjjel is célozni.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6734 Dátum: 2013. December 20. - 15:08:12 »

Stefi, az én cca. 35 éves Kahles Helia S 4A szálkeresztje épphogy jó vastag és kitűnően lehet vele éjjel is célozni.

Az olyat akkor meg szabad venni . Én a saját Hélia CSX emből indultam ki .
A szálkeresztről is kell kérni fotót ill. megnézni az évjáratnak megfelelően a neten.  . Persze legjobb ha kézbe veheti az ember vásárlás előtt de ezt a vevőnek kell eldönteni "mibe megy bele" .     Angyal                            Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 [449] 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: