Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186567 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #150 Dátum: 2012. Október 15. - 07:20:50 »

Ha csak a hülyeség jut róla az eszedbe, csak sajnálni tudlak!

A mókázás csak a felszín. Ez mellett komoly, nagy tapasztalat, intelligencia és kedvesség és igen jó sváda lakozik benne! Vigyorog
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #151 Dátum: 2012. Október 15. - 07:23:03 »

Ha csak a hülyeség jut róla az eszedbe, csak sajnálni tudlak!
Őt kellene inkább sajnálni,mert ennyi időt a szakmában eltöltve,más nem nagyon ragadt rá azon kívül!
Legalábbis míg nálunk volt,nem tört elő belőle a szakma...
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #152 Dátum: 2012. Október 15. - 09:02:46 »

Ha nem válna be, akkor pedig bőven megfelel cefre érlelésére...

Nos, a felsoroltak közül erre az egy célra biztosan nem jó!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #153 Dátum: 2012. Október 16. - 13:21:57 »

Őt kellene inkább sajnálni,mert ennyi időt a szakmában eltöltve,más nem nagyon ragadt rá azon kívül!
Legalábbis míg nálunk volt,nem tört elő belőle a szakma...

Ha netán arra a társaságra gondolsz ahol nyugdíj után hat hónapig dolgozott?? akkor nem csodálom! 
Hidd el, vagyunk egy páran akiknek az elmúlt évtizedek alatt tanúbizonyságát tette tudásának, és én is el tudom dönteni valakiről, hogy mennyire mestere szakmájáak, vagy mennyire kókler!
Téged ugyan nem ismerlek személyesen, hozzászólásaidból nem ítélem meg tudásodat, de ha szakmai kérdésben egyszer tanácsot kell kérni szívesebben fordulok hozzá.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #154 Dátum: 2012. Október 16. - 15:17:59 »

Ha netán arra a társaságra gondolsz ahol nyugdíj után hat hónapig dolgozott?? akkor nem csodálom! 
Hidd el, vagyunk egy páran akiknek az elmúlt évtizedek alatt tanúbizonyságát tette tudásának, és én is el tudom dönteni valakiről, hogy mennyire mestere szakmájáak, vagy mennyire kókler!
Téged ugyan nem ismerlek személyesen, hozzászólásaidból nem ítélem meg tudásodat, de ha szakmai kérdésben egyszer tanácsot kell kérni szívesebben fordulok hozzá.

Mint hozzám? Vállat von Tudod,nekem -vele ellentétben-,a vadászat nem szakmám,csak hobbim. Nem tudom,hogy nálunk nyugdíj előtt,vagy után dolgozott.Talán még be sem mutatkozott...ez az időszak 2008 nyara körül volt,egy héten csak 1-2 alkalommal láttuk.Lehet,időt sem adtunk neki a kibonatkozásra...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #155 Dátum: 2012. Október 16. - 15:31:07 »

Szia Jager74!

 Ez amiről én beszélek, 2007 tavasztól-nyár végéig terjedő időszak!
Nagyon szívesen elmesélem neked telefonon, milyen körülmények között, hogyan és miért vállalta el nagyon hosszas kérés után,  és mi volt vele szemben az elvárás, de nem hiszem, hogy ezt a nyilvánosság előtt szeretném leírni! Ha ismered a dolgot, tudod azt is, hogy nem ő jelentkezett munkára! Kacsint

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #156 Dátum: 2012. Október 16. - 16:51:07 »

Szia Jager74!

 Ez amiről én beszélek, 2007 tavasztól-nyár végéig terjedő időszak!
Nagyon szívesen elmesélem neked telefonon, milyen körülmények között, hogyan és miért vállalta el nagyon hosszas kérés után,  és mi volt vele szemben az elvárás, de nem hiszem, hogy ezt a nyilvánosság előtt szeretném leírni! Ha ismered a dolgot, tudod azt is, hogy nem ő jelentkezett munkára! Kacsint

Üdv. Attila
Szia! Sejtettem én,hogy nem egy hajóban evezünk! A miénk egy FTVK,Andor nálunk csak átmeneti és kényszer megoldás volt Stoel.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #157 Dátum: 2012. Október 16. - 18:08:33 »

Szerintem ugyan arról beszélnük! Magánban válaszolok! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #158 Dátum: 2012. Október 22. - 15:34:03 »

Sziasztok!

Kicsit off, de Attila korábbi hozzászólás kapcsán írom...
Vadszállítónak mi a "malterkeverő" ládát használjuk. Strapabíró, valamelyest rugalmas, így hidegben is működik, és több méretben kapható. A nagyobbacska méretekbe belefér gond nélkül akkora vad, melyet egyedül "emelget" az ember, és nem platónyi hely kell neki. Csak gondolatébresztőként írtam, biztos sokan ismeritek.

Balázs  Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #159 Dátum: 2012. Október 22. - 17:49:30 »

 Re:Ahol a nagyvad jól érzi magát . . . !
Vadszállítónak mi a "malterkeverő" ládát használjuk.

 Röhög  Táncol  Táncol  Nyihi

Lassan összeáll a kép !!!  OOO

 Wave Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #160 Dátum: 2012. December 08. - 15:19:48 »

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=gmail&attid=0.1&thid=13b7a85949175306&mt=application/vnd.ms-powerpoint&url=https://mail.google.com/mail/?ui%3D2%26ik%3D6ea47a2222%26view%3Datt%26th%3D13b7a85949175306%26attid%3D0.1%26disp%3Dsafe%26realattid%3Ddf1f41a4ed484bc1_0.1%26zw&sig=AHIEtbRhqeRtGrzfUcDbCuRRWBu0CH3iYw

Jééééééé!  Hát ilyet is lehet? Valahogy mások mint nálunk! Fejvakarás Vállat von Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #161 Dátum: 2012. December 08. - 16:39:03 »


Szerintem, ezt megint csak Te látod!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #162 Dátum: 2012. December 08. - 18:51:07 »

Szerintem, ezt megint csak Te látod!



De legalább a szagát éreznénk, de nem!  Rííí
 Vigyorog
Naplózva
goodman75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #163 Dátum: 2013. Február 24. - 18:09:51 »

Sziasztok!
Végigolvastam a topicot, és látom nem boldogultok a fóliával az itató alján. Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy gödör kiás, az aljára tófólia, egy kevés agyag, utána az agyagra elhasznált, rossz, leselejtezett(tehát ingyen volt) big zsákok. Úgy raktuk, hogy mndenhová jusson, utána megint egy réteg agyag. Van olyan dagonya, ami már 4 éve üzemel, és nem megy el belőle a viz, max csak ha kiszárad. Már a nád is megtelepedett, az szűri, tisztitja a vizet, igy tiszta marad. Mondjuk nálunk disznó csak váltóvad, de többször volt már benne, és nem lyukasztotta ki. Az őzek belejárnak, azokat simán kibirja. Egy dologra kell figyelni, hogy a big zsákokban ne vegyszeres magokat, vagy műtrágyát tároljanak.

Üdv Goodman75
Naplózva

A disznó, az disznó! Kiszámithatatlan, mint egy jó feleség! Kacsint
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #164 Dátum: 2013. április 05. - 09:43:15 »

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

http://madardaloskert.hu/vadkamerak-lesek/5166-vadetet-madarmkosdtetes-220-literes.html

Ha működik a dolog, akkor szerintem zseniális ötlet.
De tényleg működik?

Tavaly nyáron megcsináltam.
Van meg finomítani való rajta, de alapvetően működik az ötlet.
Ha csak kukorica volt a hordóban, nem volt jó. 5-10%-nyi napraforgó hozzáadásával már volt rajt madárforgalom.
Így napi 1 kg körüli kukoricát szórtak ki.

Kihelyezéskor:



Délutáni feltöltéskor március elején:



Ennyit szórtak ki jó fél nap alatt:



Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: