Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 303841 alkalommal)
bali
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #720 Dátum: 2013. Május 20. - 22:17:53 »

Köszönöm a választ.Erre én is gondoltam csak sajnos van egy probléma a csapdában a taposólemezen illetve az ajtó belső részén volt egy csomó szőr.És ezért a menyétet elvetettem.Barnás és fehér szőr volt egy jó erős maréknyi(több is ) ,ezért  talán lehetett egy hatalmas hím nyest ami még az 1m  hosszú élve fogóból is kifért és az ajtó rázuhant a farára . Sajnos nem az ellenkező irányba,hanem ahonnan jött visszafele kifarolt,ha egy ekkora nyestről van valóban szó nem tudom mit fogok vele kezdeni Rííí.Ha sikerül megfognom amire az esély most elég minimális,mert válószínű még óvatosabb lesz legyen bármilyen állatról is szó,de ha még is a szerencse mellém áll teszek fel róla képet,mert úgy érzem szép fogás lesz nagyon.Még annyit,hogy a felső kisajtót sem feszegette fel ,és a csapdán semmilyen sérülés nincs ahol áttuszkolhatta volna magát.
Naplózva
bali
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #721 Dátum: 2013. Május 20. - 22:21:04 »

De ez az egész most még csak találgatás tőlem. Ki tudja mi az igazság?
Naplózva
imo1030
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #722 Dátum: 2013. Május 25. - 11:35:56 »


A reggeli fogás.
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #723 Dátum: 2013. Május 25. - 14:57:45 »

No itt jó helyen vagy! Nyihi Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #724 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 13:40:09 »

Sziasztok!

Be kell vallanom, nem tudom az összes hozzászólást végig olvasni, idő hiányában. Tehát bocsánat ha duplázok. A kérdésem az lenne, rendelkezik e valaki használható róka- és kisragadozó csapda leírással, rajzzal, ami alapján el lehetne készíteni? Kérem, küldjön, linkeljen valaki nekem egy ilyet. Köszönöm előre is!
Naplózva
bali
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #725 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 01:20:44 »

Üdv!
Sajnos a problémám amit a májusi hozzászólásomban jeleztem még mindig fenn áll.Mivel nagy madárbarát vagyok a szívem nagyon fáj,mert a ház körül az énekes madarakat egész nyáron tizedelte valami.Házi rozsdafarkú fiókák 4 db, csak a farktollaik valamint a lábaik maradtak meg.Széncinege  tollak, valamint a galambfélék közül a balkáni gerléknek sem kegyelmezett,de a veszteségeket reggelig sorolhatnám.A csapdát lekötöttem 2db tojással.A beetetésre használt tojások 1 éjszaka úgy el tűntek,hogy még héjat sem találtam.Megörültem a csapdát élesítettem(lehet picit korán). A csapda  kb 2 -3 napra rá működésbe lépett az egyik tojás teljesen eltűnt a másikból  a héja maradt, ajtók lenn csapda üresít Fejvakarás..Az élve fogó elhelyezése egy ól mögött történt.A nem rudazatos felét teljesen beborítottam szalmával a tetejét is.A másik felén is szalma van egy pici kihagyással,hogy ne akadályozza az elsülést. Egy hullámpalát támasztok az ól hátuljának így a csapdám teljes takarásban.Aljzat finom homokkal valamint a szalma törmelékes részével.Oldalról nem tudja kienni a tojásokat szóval belemegy.A menyét meg egy kis picinke állat nem akarom elhinni,hogy két nagy tyúk tojást eltüntessen 1 ÉJSZAKA LEFORGÁSA ALATT.Szóval teljesen tanácstalan vagyok.Ezért aki tud kérem segítsen.Előre is köszönöm!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #726 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 12:04:22 »

Üdv!
Sajnos a problémám amit a májusi hozzászólásomban jeleztem még mindig fenn áll.Mivel nagy madárbarát vagyok a szívem nagyon fáj,mert a ház körül az énekes madarakat egész nyáron tizedelte valami.Házi rozsdafarkú fiókák 4 db, csak a farktollaik valamint a lábaik maradtak meg.Széncinege  tollak, valamint a galambfélék közül a balkáni gerléknek sem kegyelmezett,de a veszteségeket reggelig sorolhatnám.A csapdát lekötöttem 2db tojással.A beetetésre használt tojások 1 éjszaka úgy el tűntek,hogy még héjat sem találtam.Megörültem a csapdát élesítettem(lehet picit korán). A csapda  kb 2 -3 napra rá működésbe lépett az egyik tojás teljesen eltűnt a másikból  a héja maradt, ajtók lenn csapda üresít Fejvakarás..Az élve fogó elhelyezése egy ól mögött történt.A nem rudazatos felét teljesen beborítottam szalmával a tetejét is.A másik felén is szalma van egy pici kihagyással,hogy ne akadályozza az elsülést. Egy hullámpalát támasztok az ól hátuljának így a csapdám teljes takarásban.Aljzat finom homokkal valamint a szalma törmelékes részével.Oldalról nem tudja kienni a tojásokat szóval belemegy.A menyét meg egy kis picinke állat nem akarom elhinni,hogy két nagy tyúk tojást eltüntessen 1 ÉJSZAKA LEFORGÁSA ALATT.Szóval teljesen tanácstalan vagyok.Ezért aki tud kérem segítsen.Előre is köszönöm!

A menyét testméretéhez képest igen komoly erőgép, nem okoz neki gondot a tojás sem... ez saját tapasztalat. A szakirodalom is hasonló: "Tápláléka elsősorban pockok és egyéb egérfélék, de patkányok, vakondok, madarak, tojások és üregi nyulak is."

 Wave
Naplózva

Üdv End
bali
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #727 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 22:14:18 »

Ezt nem tudtam,és nem is gondoltam volna erről a kis állatról,hogy ilyenekre képes.Köszönöm az információt.Az egérfogó képességeit nem nagyon csillogtatja ha valóban menyétről van szó,mert a nyáron hagyományos illetve műanyag fogókkal kb 60 egeret fogtam.Most,hogy most már ezt tudom,és amikor felvetettem ezt a problémát,akkor is ezt a választ kaptam,  kezdem elhinni,hogy menyétről lehet szó.Főleg úgy,hogy amikor konzerv hallal csaliztam a macskánk egy kandúr simán belefért a csapdába,és annál egy nyest vagy görény nem nagyon nőhet meg nagyobbra.
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #728 Dátum: 2013. December 19. - 19:16:40 »

Sziasztok!

Élő szajkó eladó, díszmadárnak vagy larsenbe. Érdeklődni privátban. Üdvözlettel! Balázs  Emelem
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #729 Dátum: 2014. Január 20. - 19:37:02 »

 Emelem
 A társaságunk vett hattyúnyakakat (rendelt). De nem kaptunk semmi útmutatót hogyan kell használni. Neten is keresgéltem már de nem leltem semmit. Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek ha valaki leírná nekem hogyan kell felhúzni esetleg pár képet is tudna felrakni azt nagyon megköszönném.

Üdv: Baliiii   Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #730 Dátum: 2014. Január 20. - 20:42:23 »

Emelem
 A társaságunk vett hattyúnyakakat (rendelt). De nem kaptunk semmi útmutatót hogyan kell használni. Neten is keresgéltem már de nem leltem semmit. Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek ha valaki leírná nekem hogyan kell felhúzni esetleg pár képet is tudna felrakni azt nagyon megköszönném.

Üdv: Baliiii   Emelem
http://www.vmi.szie.hu/news/roka_csapdazas_Vadaszlap-201104.pdf
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #731 Dátum: 2014. Január 20. - 21:31:24 »

Köszönöm a választ érdemes volt ezt is elolvasni. Csak az a baj, hogy még mindig nem tudom normálisan felhúzni a csapdát.  Vállat von Ha ebben tudtok segíteni azt nagyon megköszönném
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #732 Dátum: 2014. Január 20. - 22:42:24 »

Köszönöm a választ érdemes volt ezt is elolvasni. Csak az a baj, hogy még mindig nem tudom normálisan felhúzni a csapdát.  Vállat von Ha ebben tudtok segíteni azt nagyon megköszönném

van még itt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #733 Dátum: 2014. Január 21. - 02:04:00 »

nincs baleseti sebész ismerőse?
tanuljon neten hattyúnyakat felhúzni!  Okos  Nyihi  Nyihi
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #734 Dátum: 2014. Január 21. - 09:58:03 »

Egyszerű mint az egyszeregy! 3-4 ember pillanatok alatt felhúzza.  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: